A londoni védelmi minisztérium által közzétett elemzés szerint számos orosz egység harckészültsége "korlátozott", így az orosz hadsereg műveleti mélysége túlságosan sekéllyé vált, és nem elégséges a tüzérségi és a légi támogatás sem - írta az MTI londoni tudósítója.
A brit katonai hírszerzés szerint az orosz hadjárat az orosz katonák várható ukrajnai fogadtatásáról kialakított, "eltúlzott mértékben derűlátó" feltételezésre alapult. Az orosz hadsereg azonban mára a "felmorzsolás stratégiájára" állt át, és így lassú, költséges területnyereségeket ér el a Donyec-medencében.
A brit hírszerzési helyzetértékelés szerint Oroszország nem érte el a háború kezdetén kitűzött célokat Kijevben és más ukrajnai kormányzati központokban.
A kezdeti haditerv végrehajtásának kudarca után - amely a tervezéshez felhasznált téves feltételezésekből és a tervek gyenge hadszíntéri kivitelezéséből eredt - az orosz hadsereg a műveleti tervezést úgy alakította át, hogy a hangsúly a Donyec-medence térségére kerüljön. Ebben a régióban az orosz alakulatok most már hadszíntéri sikereket érnek el, és jelenleg náluk van a kezdeményezés az ukrán ellenállással szemben.
London értesülése szerint Oroszország Luhanszk megye több mint 90 százalékát ellenőrzi, és a következő két hétben valószínűleg teljes ellenőrzést szerez e terület felett.
Oroszország azonban e hadszíntéri sikereket jelentős erőforrások felhasználása árán érte el, a hadjárat egyetlen térségére összpontosítva emberállományt és tűzerőt.
A hírszerzés értesülései szerint Moszkva más ukrajnai frontokon nem tudott jelentősebb katonai mozdulatokat, manővereket végrehajtani, és e térségek mindegyikében védekezésbe ment át.
Az eredeti tervekkel összevetve Oroszország egyetlen stratégiai léptékű célját sem teljesítette, és bármiféle siker eléréséhez hatalmas létszámú emberállományt és óriási mennyiségű hadfelszerelést kellene bevetnie, ez viszont valószínűleg hosszú időbe telne - áll a brit katonai hírszerzés helyzetértékelésében.