Az előzetes adatok szerint a feldolgozóipar beszerzésimenedzser-indexe (BMI) 51,0 pontra, öthavi csúcsra emelkedett. Elemzők az augusztusival megegyező értékre, 50,3 pontra számítottak.
A szolgáltatási szektor beszerzésimenedzser-indexe 50,9 pontra kúszott fel az augusztusban mért 50,7 pontról. Elemzők azonban jobb adatot, 51,5 pontos értéket vártak.
A feldolgozóipari és szolgáltatóipari előzetes értékek összesítésével kalkulált kompozit BMI 51,0 pontra nőtt szeptemberben az előző havi 50,7 pontról. Elemzők csökkenésre, 49,6 pontra számítottak.
A BMI 50 pont feletti értéke a vizsgált ágazat vagy alszektor növekedését, 50 pont alatti értéke pedig zsugorodását jelzi. Az előzőnél magasabb 50 pont feletti érték a növekedés ütemének gyorsulását tükrözi.
Bár a feldolgozóiparban és a szolgáltatási ágazatban is gyorsult valamelyest a növekedés, az ütem alacsony, amit jól mutat, hogy az összetett beszerzésimenedzser-index 51,0 pontos értéke messze elmarad az utóbbi egy évtized 55,0 pontos átlagától.
Az előzetes eredményt kommentálva Tim Moore, az IHS társigazgatója rámutatott: a felmérés arról tanúskodik, hogy a vállalatok nehezen birkóznak meg a kereskedelmi vitákból és az egyre bizonytalanabb kilátásokból fakadó ellenszéllel. A szeptemberi adatok alapján arra lehet következtetni, hogy a hazai össztermék (GDP) évesítve nagyjából 1,5 százalék körüli mértékben bővülhetett a harmadik negyedévben. A kilátások borúsak, az új megrendelések állományának bővülése 2009 óta a legalacsonyabb szintre esett. 2010 óta először a megkérdezett vállalatok nem bővítették foglalkoztatottaik számát, hanem leépítettek, miközben enyhültek az árnyomások.