Az internetes híroldal ezt az Ukrajnát elkerülő gázvezetéket üzemeltető South Stream Transport A.G. legutóbbi tájékoztató anyagaiból állapította meg. Eszerint a Fekete-tenger alatti szakaszhoz csatlakozó csővezeték Bulgárián, Szerbián keresztül - egy-egy Bosznia-Hercegovinába és Horvátországba vezető mellékággal -, Magyarországon és Szlovénián át halad és az észak-olaszországi Tarvisióban ér véget, nem pedig Ausztriában, ahogy ezt korábban feltételezték.
Az RBK emlékeztetett arra, hogy a Gazprom a szárazföldi szakaszokról az utóbbi alig három hét alatt Magyarországgal, Szlovéniával, Szerbiával és Bulgáriával is aláírta a végleges befektetői megállapodásokat. Szerdán Milánóban a Fekete-tenger alatt vezető szakasz megépítéséről szóló végleges befektetői döntés is megszületett.
Az orosz hírszolgáltató arra is utalt, hogy májusban Alekszej Miller, az orosz állami gázcég vezérigazgatója arról beszélt: a konszern véleménye szerint Észak-Olaszország lenne a Déli Áramlat legésszerűbb végpontja. Paolo Scaroni, az olasz ENI, a South Stream Transport A.G. egyik fő részvényesének vezérigazgatója viszont áprilisban még azt mondta, hogy a Déli Áramlat első ága Szerbián és Bulgárián át Ausztriába vezet.
Az orosz híroldal szerint a Gazprom kezdetben abban volt felettébb érdekelt, hogy a földgázvezeték végpontja az osztrák Baumgarten legyen, amely 1970 óta a Nyugat-Európába menő orosz földgáz fontos tranzitállomása és hatalmas földalatti gáztárolóiról ismert.