A pénteken közzétett, nem auditált adatok szerint a Richemont 5 milliárd 605 millió eurós bevétel mellett 974 millió euró nyereséget termelt a szeptember 30-án véget ért hat hónap alatt. A bevétel 10 százalékkal, a profit pedig 80 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A rendszeres tevékenységből származó nyereség 46 százalékkal, 1 milliárd 166 millió euróra nőtt - írta az MTI.
Az órák értékesítéséből származó bevétel 6 százalékkal, 1,53 milliárd euróra nőtt, az ékszerekből befolyó bevétel pedig 15 százalékkal, 3,16 milliárd euróra emelkedett. (Ők Magyarország legnagyobb adósai - Gáspár Győző ismét meglepetést okozott.)
Különösen jelentősen, 25 százalékkal emelkedtek az eladások az ázsiai-csendes-óceáni térség országaiban. Észak- és Dél-Amerikában 10 százalékkal, Japánban 7 százalékkal, Európában, a Közel-Keleten és Afrikában pedig egyaránt 3-3 százalékkal nőtt a bevétel.
A pozitív eredmények az általában véve javuló makrogazdasági környezetet, illetve a devizaárfolyamok kedvező változását tükrözik. A Richemont ugyanakkor figyelmeztetett, hogy nem lesz képes egész évben fenntartani a "kivételes mértékű növekedést", mert az órakereskedelemben továbbra is nehéz a helyzet a készletek magas szintje miatt.
A zürichi, illetve a johannesburgi tőzsdén jegyzett nemzetközi vállalat mintegy 20 ismert márka - köztük a Cartier, a Van Cleef & Arpels, a Jaeger-LeCoultre, a Piaget, a Montblanc, a Montegrappa, az Alfred Dunhill, a Chloe, a Lancel és a Giampiero Bodino - tulajdonosa. A Richemont leányvállalatai önálló és viszonylag független vezetéssel rendelkeznek.