A két fél között Brüsszelben kötött üzlet értékéről, illetve a leszállítandó fűtőkazetták mennyiségéről nem közöltek információkat a felek. Az AFP hírügynökségnek az ukrán cég, az Energoatom egy magas rangú tisztségviselője azt mondta, hogy 13 ukrán reaktorhoz akarnak fűtőanyagot venni a Westinghouse-tól. Eddig ezeket a létesítményeket az orosz TVEL vállalat szolgálta ki.
Az amerikai székhelyű, de a japán Toshiba csoport tulajdonában lévő Westinghouse 2003 óta már szállít fűtőanyagot Ukrajnába, de az ország 15 rektorából csak egyet lát el.
Az orosz külügyminisztérium keddi közleményében "az ukrán állampolgárok és Európa népeinek egészségét és biztonságát fenyegető veszélyes kísérletnek" nevezte az üzletet. Moszkva állítása szerint a Westinghouse által gyártott fűtőanyag nem megfelelő az Ukrajna által üzemeltetett szovjet reaktorokba.
A Westinghouse ezzel szemben azt írta közleményében, hogy a megállapodással Ukrajna diverzifikálni tudta fűtőanyag-importját, és a cég fűtőelemei évek óta gond nélkül működnek a dél-ukrajnai atomerőműben.