A csődegyezségi eljárást olyan vállalat kezdeményezheti, amely adósságokat halmozott fel, és célja, hogy az adósok ne kérjék számláinak zárolását.
Oana Petrescu, a Blue Air vezérigazgatója a Profit.ro román gazdasági portálnak elmondta: az eljárás célja a csődeljárás és a vállalat számlái zárolásának a megelőzése. Közölte: a következő 18 hónapban 100 millió euró adósság kifizetését kell átütemezniük. Hozzátette: a vállalat azért jutott ilyen helyzetbe, mert március és június között a koronavírus-járvány miatt nem lehetett utazni, ami jelentősen visszavetette a vállalat bevételeit. A Blue Air 100 millió euró árbevételt tervezett erre az időszakra, amitől elesett - tette hozzá.
A légi közlekedés újraindulásával a Blue Air képes lesz a következő 18 hónapban annyi árbevételt realizálni, hogy kifizesse az adósságot, a járvány okozta közvetlen veszteséget pedig az állami segélyből fedezik, amelyet a bukaresti kabinet jóváhagyott áprilisban.
A Blue Air március 17-én állította le menetrendszerinti járatait, majd április elején 42-45 millió euró értékű kedvezményes hitelt kért a román kormánytól, amelynek folyósítását a bukaresti kabinet április 23-án jóváhagyta. A vállalat kényszerszabadságra küldte dolgozóinak 90 százalékát, és kidolgozott egy üzleti tervet a nehéz pénzügyi helyzet átvészelésére.
A Blue Air július 1-től indította újra menetrendszerinti járatait 29 útvonalon, ezek számát 47-re akarják növelni, miután véget ér Romániában a veszélyhelyzet. A Blue Air Románia második legnagyobb légitársasága, 2018-ban 5 millió utast szállított. Első helyen a Wizz Air áll 8,3 millió utassal, harmadik a román állami Tarom, amely 2,7 millió utast szolgált ki.
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!