A dinamikus növekedés ellenére a négyévszakos abroncsok relatív népszerűsége még nem forgatta fel a piacot; az összvolumen 7-8 százalék teszik ki jelenleg a személyautókra gyártott abroncsok piacán belül.
Közölték, a tehergépkocsi abroncsok szegmensében a gazdasági fellendülésnek köszönhetően 2 százalékos növekedést figyeltek meg 2019-hez képest, amely a vártnál nagyobb mértékű volt, igaz, ebben benne van a készletfeltöltés is. Azonban 2021 harmadik negyedévének adatait 2020 harmadik negyedévével összehasonlítva már 1 százalékos visszaesést állapított meg a szövetség.
A közlemény idézte Fazilet Cinaralp asszonyt, az ETRMA főtitkárát, aki elmondta, a 2020-as évhez hasonlóan 2021-ben is a négyévszakos abroncsok forgalmának erős növekedése marad a fő húzóerő, a piac általános visszaesése mellett. Az adatok azt is mutatják szerinte, hogy a kezdődő általános gazdasági fellendülés még nem hozta meg a gyümölcsét az ágazat számára. Reméli, hogy a következő hónapok pozitívabb tendenciát fognak mutatni - tette hozzá.
A Magyar Gumiabroncs Szövetség (HTA) 2011-ben alakult meg hét magyarországi gyártókapacitással, illetve képviselettel rendelkező nemzetközi gumiabroncsgyártó vállalat részvételével. A gumiabroncsipar a magyar gazdaság egyik legdinamikusabban fejlődő ágazata. Magyarországon az iparág 7 vállalata - az Apollo, a Bridgestone, a Continental, a Goodyear, a Hankook, a Michelin és a Pirelli - képviselteti magát önálló nagykereskedelmi egységgel, közülük 4 cég hazai gyártókapacitással is rendelkezik, és folyamatosan fejleszt.
Az ágazatban foglalkoztatottak száma folyamatosan nő, közvetlenül mintegy 6 ezer, közvetve pedig több mint 15 ezer. A szövetség becslése szerint a magyar gumiabroncs-iparág a GDP 1,5-2 százalékát állítja elő. A HTA megalakulása óta tagja az Európai Gumiabroncs- és Gumigyártók Szövetségének (ETRMA), amely az európai gumiabroncs-ipar központi szövetsége, és irodája Brüsszelben található.