Roiss a lapnak elmondta: a magyar állam elkötelezte magát a csővezeték megépítése mellett. Azok az országok, amelyek területén áthalad a vezeték tervezett nyomvonala, államközi szerződést kötöttek, és ez a szerződés megteremtette a jogi alapot a beruházáshoz. Magyarország kiállt a vezeték mellett - mondta az OMV vezérigazgatója. Hozzátette: a konzorcium tagjai szükség esetén átveszik a Mol részét a közös cégből, de a vezeték magyarországi részét így is megépítik. Ráadásul vannak más cégek is, amelyek csatlakozni kívánnak a konzorciumhoz - jegyezte meg Gerhard Roiss, aki hangsúlyozta: Európának szüksége van a Fekete-tenger és a Kaszpi-tenger térségében kitermelhető földgázra, a Nabuccót ezért meg kell építeni.

Roiss a napokban felmerült új elképzeléssel, az 1300 kilométeres, a török-bolgár határtól az ausztriai Baumgartenig húzódó Nabucco West vezeték tervével kapcsolatban elmondta: a Fekete-tengernél feltárt "nagy készletek megváltoztatták a helyzetet". A vezetéknek nagyjából fele-fele arányban kell majd szállítani a fekete-tengeri saját területről és a Kaszpi-térségből származó földgázt.

A Handelsblatt felidézte: az OMV az év elején jelentős készleteket rejtő földgázlelőhely feltárásáról tett bejelentést. A Fekete-tenger romániai partjainál feltárt mező révén csökken a Kaszpi-térségben kitermelhető földgáz iránti igény.

A Nabuccóról szóló kormányközi szerződést 2009. július 13-án írták alá Ankarában Ausztria, Magyarország, Románia, Bulgária és Törökország képviselői.