A magyar konzorcium, amelynek tagja a Mol is, egy üzletembert, Jellinek Dániel ingatlanfejlesztőt bízta meg ajánlattétellel - értesült a Bloomberg.
Arra vonatkozóan a lapnak nincs információja, hogy mekkora összeget kínáltak a cégért, ahogy arról sem, Orbánnak konkrétan milyen szerepe lehet az üzletben - írja a 24.hu
Kapcsolódó
A Budapest Airport Zrt. jelenlegi tulajdonosai, az AviAlliance, a Malton (a szingapúri GIC befektetési alap leányvállalata) és a Caisse de dépot et placement du Québec kanadai nyugdíjalap ugyanakkor nem tervezik a reptér eladását.
A Bloomberg emlékeztet, Orbán Viktor évek óta szeretné kivásárolni a Budapest Airport részvényeseit a cégből. Ezt stratégiai jelentőségűnek tartja, mert az energia- és a médiaszektorban már elérte céljait.
Frissítés! Reagált a Mol
Lapunk megkereste a magyar olajipari vállalatot, hogy kommentálja a hírt, mennyire illik a profiljába a reptérüzemeltetés. A Mol Nyrt. sajtóirodája közölte: a társaság piaci értesüléseket, pletykákat nem kommentál.A járvány előtt, tavaly a kormány 3 milliárd euróra becsülte a repülőtér értékét - írta a Bloomberg.
A repülőtér-üzemeltető az elmúlt években jelentős nyereséget termelt, bevételei három év alatt 43 százalékkal 331 millió euróra nőttek 2019-re. Idén azonban a koronavírus-járvány miatt romlanak majd a számok, az utasforgalom éves szinten mintegy harmadára esett vissza az előző évinek.
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!