A Roszatom korábban arról tájékoztatott, hogy a balesetben öt munkatársát veszítette el. Az orosz védelmi minisztérium két alkalmazottjának haláláról adott ki tájékoztatást - írta az MTI. Három sebesült állapota súlyos.
A rakétakísérletet tangeri platformon végezték. A kísérlet befejezése után a rakéta üzemanyaga lángra kapott, majd felrobbant. A robbanás után néhány munkatárs a tengerbe zuhant, és remény volt arra, hogy élve találják meg őket. A felkutatásuk addig folytatódott, ameddig remény volt élők fellelésére. Csak ezután jelentették be a Roszatom öt munkatársának halálát, akik a rakéta részét képező radioizotóp energiaforrással kapcsolatos tevékenységet folytattak - közölte a Roszatom.
Az orosz állami energiaipari vállalat tájékoztatása a körülmények véletlen egybeesésével magyarázta a történteket, "ami nemritkán megtörténik új technológiák tesztelésénél". A Roszatom szerint az alkalmazottak hozzátartozóit a cég tájékoztatta a kísérletek potenciális veszélyeiről.
A TASZSZ a nap folyamán korábban a védelmi minisztériumra hivatkozva azt írta, hogy a tárca és a Roszatom szakemberei egy folyékony üzemanyagú reaktív hajtóművön dolgoztak. A gyulladás pillanatában az atomenergetikai vállalat alkalmazottai az izotóp energiaforrásokat ellenőrizték.
A TASZSZ korábban arról számolt be, hogy a baleset három sérültjének állapota súlyos, valamint hogy az összes sérültet elszállították Arhangelszk megyéből. Az incidens térségében egy hónapra megtiltották a hajózást a Fehér-tengeren.
Az orosz sajtóban megjelent értesülések szerint a baleset helyszínének közelében, a Fehér-tengeren nukleáris tengeralattjárók rakétát szoktak tesztelni.
Az orosz védelmi minisztérium a csütörtöki incidenst követően azt közölte, hogy káros anyag nem került a légkörbe, és a sugárzás normális. A baleset helyszínétől 30 kilométerre található, 185 ezres Szeverodvinszk polgármesteri hivatal arról adott ki tájékoztatást, hogy a településen a háttérsugárzás szintjének rövid idejű növekedését észlelték, de később visszaállt a normális szintre.
A helyi média arról számolt be, hogy a régióban a radioaktivitástól való félelmek miatt elfogyott a jódkészlet. Több helyi lakos az állította, hogy saját felszerelésével megnövekedett sugárzási szintet mért. A rendkívüli helyzetek minisztériuma szombaton azt közölte, hogy a háttérsugárzás szintje Arhangelszk megyében megfelel a normáknak.
Július elején 14 orosz haditengerész vesztette életét egy atommeghajtású tengeralattjárón a Barents-tengeren bekövetkezett balesetben - írta az MTI moszkvai tudósítója.