Azt tervezik, hogy a beruházással a jelenlegi öntödéhez képest ötven százalékkal csökkentik az energiafelhasználást, valamint megháromszorozzák a termelési kapacitást. Az öntöde megújuló energiaforrásokból előállított elektromos árammal üzemel majd. A hatékonyabb anyagkezelés és újrahasznosítás révén jelentősen csökken majd az egy gyártmányra jutó szállítási igény is.
Az új öntöde felépítése a Scania egyik legnagyobb beruházása, a döntést több lehetőség elemzése előzte meg, szóba jött például a külső beszállítóktól való beszerzés növelése, valamint a meglévő öntöde átalakítása és kibővítése is.
"Egy teljesen új üzem létrehozása a legköltséghatékonyabb megoldás, valamint a környezetvédelem és a minőség szempontjából a legjobb ahhoz, hogy a jövőben stratégiai jelentőségű alkatrészeket biztosíthassunk motorgyártásunk számára" - jelentette ki Ruthger de Vries, a Scania termelésért és logisztikáért felelős alelnöke, hozzátéve, fontos, hogy az öntöde közel marad a Scania kutatás-fejlesztési szervezetéhez, így továbbra is Södertälje lesz európai motorgyártásának központja.
A jelenlegi öntöde, amely 1914-ben épült, egy Södertälje központjához közel fekvő ipari területen helyezkedik el, míg az új üzem a város egyik külterületén, a Tveta ipari parkban épül fel. Az új södertäljei öntöde tervezése, a szükséges környezetvédelmi hatástanulmány elkészítése után, várhatóan tavasszal kezdődhet meg, az építkezés pedig 2019. januárban indulhat el. A kapacitás teljes kihasználása esetén az új öntöde ugyanannyi dolgozót foglalkoztat majd, mint a meglévő, közel 200 embert.
A Volkswagen AG német autógyártó többségi tulajdonában lévő Scania a világ vezető nehéztehergépkocsi-, autóbusz-, hajómotor- és iparimotor-gyártói közé tartozik. A vállalat tevékenységében a termékek mellett egyre nagyobb részarányt képviselnek a pénzügyi és egyéb szolgáltatások. A Scania több mint 44 ezer alkalmazottal mintegy száz országban van jelen.