A cél az, hogy a jelenlegi évi 2100-ról évi 4000-re növeljék a termelést – közölte a Lockheed Martin vezérigazgatója, James Taiclet a CBS Newsnak adott interjúban. A rakétarendszer népszerűségét az javította a piacokon, hogy Ukrajna hatékonyan tartja vissza a Javelinekkel az orosz hadsereg invázióját.
Joe Biden amerikai elnök a múlt héten meglátogatta a Lockheed és a Raytheon Technologies által közösen fejlesztett fegyvereket gyártó alabamai Lockheed-üzemet, hogy nyomást gyakoroljon a kongresszusra, hogy hagyja jóvá az Ukrajnának javasolt 33 milliárd dolláros segélycsomagját. Az Egyesült Államok 3,4 milliárd dollár értékben szállított fegyvereket Ukrajnának Oroszország február 24-i megszállása óta, köztük Javelineket, valamint nehéztüzérségi fegyvereket, légvédelmi Stinger-rendszereket, lőszert és páncélosokat.
"Hosszú távra tervezünk, és nem csak a Javelinre" - mondta Taiclet megjegyezve, hogy az ukrajnai háború után is megnövekedett keresletre számít az orosz és kínai fenyegetések miatt.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!