A fortheshop-on minden majdnem olyan, mint egy rendes webáruházban, csak éppen sehol sem lehet kideríteni, hogy milyen hátterű maga a vállalat, és az összes menüpont szándékosan ködösen fogalmaz. Például elkenik, hogy konkrétan milyen cégekkel szállíttatják ki a megrendelt árut, nem véletlenül, hiszen nem szállíttatnak ki semmit - derítette ki a portál.
Az áruház mögött álló cégről sem tudható meg semmi, úgyis mint cégnév, adószám, cím vagy hasonlók, a kommunikáció pedig csak egy online felületen keresztül lehetséges, nem adnak meg telefonszámot vagy emailcímet sem.
Kapcsolódó
A felháborodott, becsapott vásárlók panaszait olvasva annyi kideríthető, hogy kínaiakról van szó, és hogy ugyanaz a társaság állhat egy másik, hasonló csaló oldal, a gwote.com mögött is. Több olyan Facebook-oldalt is fenntartanak, ami e kettőre irányítja az érdeklődőket.
A domain tulajdonosa egy SHANGHAI MEICHENG TECHNOLOGY INFORMATION DEVELOPMENT CO., LTD. nevű cég. A 444.hu szerint külföldi fogyasztói oldalakon szépen követhető, hogy a fortheshop.com nem reagál semmiféle vásárlói panaszra, a megrendelt árukat nem szállítja ki, és a pénzt sem utalja vissza senkinek.
Képünk forrása: Shutterstock
DeGiro
A hihetetlenül alacsony tarifák és az elégedett ügyfelek véleményei révén a DEGIRO a leggyorsabban növekvő bróker Európában. Regisztráljon, és fektessen be a DEGIRO biztonsági struktúráján keresztül.