A galériatulajdonos Forró Tamás lapunknak elmondta, egész sor olyan képpel találkozik, amelyeket gyűjtők, befektetők évekkel ezelőtt magas áron vettek meg, a válság hatására azonban kénytelenek megválni tőlük, akár jóval az akkori ár alatt is. Munkácsy Mihály Tájkép ladikkal című vásznáért például most 24 millió forintot kérnek − a képet 2007-ben Münchenben árverezték, majd 2008-ban a Belvederénél ütötték le 50 millió forintért. Nagy utat járt be Tihanyi Lajos 1928-as Gitár I. című vászna is: a művész párizsi hagyatékából megkapta a Magyar Nemzeti Galéria (MNG), onnan magángyűjteménybe újból Párizsba, majd ismét Budapestre jutott, 2008-ban a Belvederénél 32 millióért kelt el, most 22−30 milliós becsérték mellett 14 millióról indítják. Paál László barbizoni korszakának jellegzetes darabja, az 1873-as Békák mocsara 10−15 milliós becsértéket és 6 milliós kikiáltást kapott. A fontainebleau-i erdőrészletet Paál többször megfestette, egyik variációja az MNG tulajdona − a most kalapács alá kerülő kép tavaly a Belvederénél 14 milliós kezdéssel visszamaradt. Patkó Károly temperája, az 1937-es Hidegpataka a galéria 2007. őszi aukciójának legmagasabb, 17 millió forintos leütését hozta, most 7,5 milliótól lehet rá licitálni, csakúgy, mint egy nemrég felbukkant Aba Novák Vilmos-temperára, az Olasz városra (ez egymillióval alacsonyabb a tavalyi árnál).

A 196 tételes válogatás kiemelkedő darabja Kernstok Károly korai műve, a sokszor kiállított 1899-es Szerelem/A csók, 20−24 milliós becsértékkel, 14 milliós kezdéssel. A festmény 1900-ban Nagyváradon kavart botrányt: a bíboros püspök addig nem nyitotta meg a kiállítást, míg drapéria mögé nem rejtették az "erkölcstelen" művet − az esetről Ady Endre is cikket írt. Nincs aukció Rippl-Rónai nélkül, ezúttal nyolc művére lehet pályázni. A Zorka-ciklus egyik legszebb portréja, az 1920-as, Zorka olvas című pasztell 5,5 milliós, az 1905-ös, kartonra pasztellel festett Szüleim és a papírra készült Kertben egyaránt 3,6 milliós kezdőárat kapott.
A múlt század geometrikus vonulatából a Párizsi házak, Kassák Lajos 1951-es gouache, akvarell technikájú lapja, Moholy Nagy László temperakompozíciója és Szobotka Imre kubista Asztali jelenete olajban egyaránt 5,5 millió forintról várja az ajánlatokat.