A nézők sportja a gyűjtés − jelentette ki annak idején Juan Antonio Samaranch, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke, aki tudta, mit beszél, lévén ismert bélyeggyűjtő. Az olimpiák szinte minden gyűjtői körnek különleges vadászterületet jelentenek − kivéve talán épp a komoly műtárgypiaci vevőket −, hiszen a relikviákra szakosodott aukciók tanúsága szerint egy egyszerű belépő is sokat érhet, ha elég régi vagy ha valamilyen sztori fűződik hozzá, netán egy ismert személyiségé volt.

A mostani londoni olimpia megnyitójának 60 ezer jegyére például több mint egymillió igénylés érkezett a Reuters szerint, így azoknak máris ritkaságértékük van − feltéve, hogy nem dobta el az óvatlan néző. Különösen érdemes lehet megőrizni a legdrágább és a legolcsóbb tiketteket − ezek pontosan 2012, illetve 20,12 fontba kerültek. Igazán azok jártak el bölcsen, akik megőrizték azt a borítékot is, amelyben a jegyet kiküldték a szervezők, hiszen egy papírrégiség annál többet ér, minél komplettebb. A bélyeggyűjtők azonban hírek szerint már külön is lecsaptak ezekre a borítékokra, mert egyedi bélyegzővel − Postage paid GB HQ2012 − küldték ki őket a londoni szervezők.

Az igazán értékes olimpiai memorabiliák azért általában nem a papírok közül kerülnek ki: a legtöbbet természetesen az érmek érhetnek a piacon. Egyrészt azért, mert nagyon kevéstől válnak meg a tulajdonosok vagy az örököseik, másrészt azért, mert mindegyiknek megvan a személyes története. Általában kapósak az olimpiai lángot továbbító fáklyák is, amint azt a megnyitó elé időzített Bonhams-aukció is igazolta. A londoni ház 215 tételt vitt kalapács alá július 25-i olimpiai árverésén, köztük több fáklyát is; a kínálatban szerepelt egy ilyen az 1948-as londoni játékokról is, de a legdrágábban az 1976-os innsbrucki téli olimpia egyik fáklyája kelt el, ezért 8750 fontot adott valaki. Az egész aukció legmagasabb árát azonban a húszas-harmincas évek nagy ausztrál evezősének, Bobby Pierce-nek a kollekciója érte el: az olimpiai aranyérmek mellett leveleket, fotókat, plakátokat tartalmazó együttesért 49 250 fontot adott ausztrál vevője.

A mostani rendezők látni valóan nem akarták csak a véletlenre vagy a szerencsére bízni, mi lesz aukciós tétel a londoni relikviák közül. A játékokat szervező LOGOC már létrehozta a saját árverési weboldalát ezek értékesítésére − már lehet például ajánlatokat tenni arra a fáklyára, amelyet David Beckham vitt májusban, amikor a láng megérkezett Görögországból Angliába.