Sok millióra értékelt festményekkel, ékszerekkel, műtárgyakkal állt elő a Csók Antikvitás április 29-i első művészeti aukcióján − az eddig heti kamaraárveréseket rendező galéria tulajdonosa, Vass Péter lapunknak elmondta, hogy terveznek további nagy aukciókat, szeptemberben és decemberben festmény és műtárgy, októberben modern és ázsiai témakörben.
Az aukcióra számos ismert gyűjtő, illetve kereskedő jött el, köztük a legnagyobb kelet-ázsiai gyűjteménnyel rendelkező hazai szakember, aki ékszereket, ezüstöket is vásárolt. A műtárgyak, az antik ezüstedények és -szelencék iránt nagy volt az érdeklődés. Megvették a márkás karórákat is, egy 1780-as francia ébresztőóra pedig 650 ezer forintot ért meg valakinek. Kapósak voltak a szoliter gyűrűk, nyakékek is, egy smaragdtalizmánért 1,2 milliót adtak. A korai Zsolnayk néhány tízezer és 600 ezer forint között keltek el. A bútorok közül egy XX. század eleji kínai vitrin árát 220 ezerről 380 ezer forintra licitálták fel. A mongol tankák (szövetre festett buddhista kép) egyazon gyűjtőhöz kerültek.
A festményanyag nagy része azonban visszamaradt, köztük Paizs Goebel Jenő két kerti jelenete, Vaszary fekete korszakának egy műve, két Gulácsy és két Munkácsy. Az olcsóbb, néhány tíz- és több százezres tételeket − Istókovics Kálmán, Csergezán Pál, Kurucz D. János, Koszta József műveit − megvették. A horvát expresszionista Marino Tartaglia virágcsendéletét egy telefonos vevőnek ütötték le 750 ezer forintért. Az aukció legmagasabb árát egy olasz gyűjtő fizette, aki személyesen licitált a teremben Pasquale Celommi (1851−1928) 3,5 millióról indított, A búcsú című életképére − végül neki ütötték le 4,4 millióért.