Mindkét festmény a katalógus lezárása után, az utolsó napokban került az aukciós listába 3,8 milliós kikiáltási áron. Az egyik fényben fürdő tájért ketten licitáltak és végül a telefonos vevő vitte el 6 millió forintért, a másik képre kikiáltási áron tett szert új tulajdonosa. Emellett még egyszer adtak millió forint feletti összeget, amikor az aukció végén visszakérték az 1,6 millióra árazott Leány virággal című Vörös Géza-vásznat.

A Pintér Aukciósház és a Pintér Sonja Kortárs Galéria által Balatonfüreden másodszor megrendezett Balaton, nyár, szerelem aukcióra most is zsúfolásig megtelt a Vaszary-villa nagyterme, sokan voltak kíváncsiak a 320 tételben kalapács alá vitt festményre, műtárgyra, ezüstre. A vásárlások azonban nem voltak arányban az érdeklődéssel, bár a 40 ezüsttárgyat mind egy szálig elvitték. Egy Bachruch tálért megadták a 300 ezer, egy XX. század eleji cigarettakínálóért pedig a 380 ezer forintot (a tárgyak zöme egy kereskedőhöz került).

A 240 klasszikus, illetve kortárs festmény közül hetvennek akadt gazdája, az árak az ezüstökhöz hasonlóan itt is megmaradtak az induló magasság közelében. Így kelt el 200−300 ezer forint között Halápy János, Klie Zoltán, Kernstok Károly egy-egy képe. Megadták a 700 ezer forintot Kádár György Balatoni mólójáért, 480 ezerért kelt el Rafael Győző aktkompozíciója, 400 ezerért Mikola András Tusnádfürdője, 340 ezerért Tóth Menyhért Balatoni tája. Néhány szép licitet is regisztrálhattak. Borsos Miklós Balatoni szél bronzplasztikájának árát 240 ezerre duplázták, Poll Hugó pasztelljét 100 ezerrel emelték feljebb a 180 ezres indulásról. Pleidell János vitorlásokat ábrázoló két olajképének ára 190 ezerről 240 ezerre, illetve 120 ezerről 260 ezerre lépett. Kelemen Emil aktképe viszont komoly verseny után kelt el, 48 ezres kezdésről 280 ezer forintig hajtották fel az árát.