Meghozták a licitálási kedvet a BÁV háromnapos múlt heti aukcióján a visszafogott kikiáltási árak − bár nem lettek volna elegendőek a sikerhez, ha az anyag nem lett volna önmagában is vonzó. De az volt: nemcsak a ház hagyományos erősségét jelentő ékszer-, illetve műtárgytételek sorában, hanem a festményválasztékban is egymást érték a kvalitásos darabok, a sok érdeklődő magas elkelési arányokat is hozott.
Az első nap legdrágább tárgya a Corum Admiral's Cup férfi karóra lett, számlapján a számok helyett tengeri navigációs zászlókkal: 3,4 millió forintos leütési ára csaknem egymillióval haladta meg a kikiáltást. A Corum óráknak ezt a sportos kollekcióját 1960-ban jelentették meg először, 12 szögletű tokja − amely a modern jachtok dizájnját követi − azóta emblematikussá vált.
A tahiti gyöngysor is megduplázta a kikiáltási árát, így vitték el 1,1 millióért, az olasz Fope luxusmárka nyakéke 900 ezer forint helyett 1,9 millióért cserélt gazdát. Nagyon sikeresek voltak a szecessziós darabok: a briliánsokkal és színes drágakövekkel kirakott, szitakötő formájú hajékszer 480 ezres kezdő ára pillanatok alatt 2 millióig emelkedett. Komoly harc dúlt a vadásztrófeákkal díszített kézelőgombokért is, az egyik pár 85 ezer forintról 340 ezerre, a másik 220 ezerre drágult.
A festménynapon zsúfolásig megtelt a terem, a közönség soraiban csoportosan ültek jól öltözött kínai nők, akik vásároltak is. Elkelt ifj. Markó Károly 8,5 millióról indított festménye 14 millió forintért (ennyit az idős Markó sem szokott mostanában elérni). Nyolcmillió lett Molnár József Dunai átkelés című vászna, 4,8 milliós kezdés után, Szinyei Merse Pál Erdei útja 5 millióért cserélt gazdát (3,8 millióról indult). Csernus Tibor Alakok című, hagyatéki bélyegzővel ellátott festménye 2,8 milliós kikiáltási ára után 4,2 millióért kelt el. Than Mór képe, az Attila lakomája megduplázta kezdő árát az 1,9 milliós leütéssel. Nem volt licitáló viszont Anna Margit utolsó képére, A vég kezdete valószínűleg a témája miatt nem keltett érdeklődést. Néhány tételnél a régi szép időket idéző meglódulásnak lehettünk tanúi. Skuteczky Döme esetében megismétlődött a legutóbbi árverés eseménye: a képünkön látható Festőnő 480 ezres kezdőára rakétasebességgel jutott el 4,4 millióig. Szép volt Háry Gyula Tihanyt ábrázoló akvarellje, de így is meglepetés, hogy 48 ezerről 300 ezerre verték fel az árát. Nem kelt el viszont Batthyány Gyula Műlovarnője 8,5 millióért és az utolsó tétel, Aba-Novák Szolnoki vására is visszamaradt 12 millióért.
A műtárgynapon is folytatódott az élénk vételi kedv és itt is voltak tízszeres árak. A habán füles korsó ára 240 ezerről 2,4 millióra, a tábornoki csákóé 180 ezerről 1,2 millióra ment fel. Jelentősen emelkedtek a Zsolnay-tárgyak árai is, a legdrágább egy gömbváza volt a torinói világkiállításra készült sorozatból 1,2 millióért, de akadt Mack Lajos-váza 700 ezerért, art deco dísztál 750 ezerért, a Wekerlének dedikált historizáló váza pedig 240 ezer forintot ért meg valakinek. A francia szecessziós boroskészletet levédték, az Iparművészeti Múzeum pedig élt elővásárlási jogával és megvette 700 ezer forintért (az ár így is élénk licit mellett alakult ki, 180 ezres kikiáltás után). Volt két XIX. századi távol-keleti szobrocska, 160 ezres, illetve 100 ezres kezdő árakon, ezeket végül hosszú küzdelem után egy keleti tárgyakra szakosodott kereskedő vitte el 500 ezer, illetve 260 ezer forintért.