Október 3-tól látható a bécsi Kinsky-palotában az előzetes kiállítás, amelynek anyagát október 8-án viszik kalapács alá ugyanott. A 316 kortárs műtárgy többsége ismert osztrák és német mesterektől származik, változatos árakon: a legalsó becsérték 350 euró, a legmagasabb 150 ezer. Az osztrák avantgárd nagy öregje, Arnulf Rainer Konstruktion TRR című 1952-es gesztusfestménye 75−150 ezer eurós becsértéksávban kezd, szintén tőle a vegyes technikájú 1953-as aránytanulmány 70−140 ezer euró, míg Josef Mikl olajjal vászonra festett Nagy mellképét 1971-ből 40−80 ezer között indítják. A középmezőnyben Elke Silvia Krystufek Mom, a Sexual language című 2004-es akril-kollázsa 35−75 ezer euró, míg Victor Vasarely datálás és cím nélküli, francia ajánlással ellátott, kék árnyalatokban tartott akril-kollázs vászna ferdén hatszögű keretben 30−60 ezer eurós becsértéket kapott. Még mérsékeltebb az árképzés olyan sztároknál, mint Andy Warhol: The Performance Group elnevezéssel egyetlen konvolutba foglalt huszonöt színes fotója 1960-ból 15−30 ezer eurón kezd, akárcsak az osztrák fantasztikus realizmus képviselőjének, Rudolf Hausnernek az 1974-es Ádám című önarcképe. A burgenlandi Pongrátz Péter cím nélküli, 1979-ből való vegyes technikájú absztrakt kompozíciója 3−6 ezer eurós sávban indul.

Kép: Kapott_NEM_jelenik_meg_FE-n