A legnagyobb várakozás azonban egy a galériás tudomása szerint itthon eddig nem aukcionált festményt, egy magyar gyűjtő által beadott Munkácsy-képet előzi meg. Az Ifjú hölgy arcképét a szakértők a festő legigényesebb korszakára, az 1880-as évekre datálják, a fatábla hátoldalán látható, műteremrészletet ábrázoló ceruzavázlatot pedig egy egykor Nemes Marcell tulajdonában volt rajzzal rokonítják. A "Guerinot barátomnak" szóló dedikáció azt sejteti, hogy a 35 és 45 milliós becsértékkel, 25 milliós kikiáltással induló kép a híres francia építészé volt.
Különlegesség Medveczky Jenő sokszor reprodukált táblaképe, a Spektrum cirkusz is, amely 2005-ben a Sotheby's árverésén 9,5 ezer fontért kelt el állítólag ekkor került vissza Magyarországra , most pedig 8 millió forintról kezd. Az Angyali üdvözlet című Molnár C. Pál-vászonhoz 12 milliós árat rendeltek, becsértékét 15 és 20 millió közé teszik. Scheiber Hugó egyik fő művét, Alexandra Exter futurista festő arcképét 9 millióról indítják (2011-ben a BÁV-nál ennyiért ütötték le).
Perlrott Csaba Vilmos 1928-as Nagybánya, Fűrész utca a Keresztheggyel című vásznáért 1014 milliós becslés mellett 6 milliós kikiáltással lehet ajánlatot tenni (2011-ben 13 millióról 15 millióig licitálták az Abigailnél).
A katalógus nem jelzi, de 2009-es aukcionálása előtt védetté nyilvánították Márffy Ödön 1934-es Csinszka-portréját. Akkor 14 millió forintról indult az Abigailnél és 22 millión ütötték le (Napi Gazdaság, 2009. március 3.), most 1015 milliós becsérték mellett 6 millión kezd.
A katalógusban olyan nevek szerepelnek még, mint például Aba Novák Vilmos, Egry József, Berény Róbert, Rippl-Rónai József, Kádár Béla; ígéretes emellett a 26 tételes Zsolnay-kínálat is, néhány százezres, illetve egymilliót alig meghaladó árakon.

Kádár Márta