Szép eredménnyel zárult a Christie's első árverése a szárazföldi Kínában: a szeptember 26-i sanghaji aukció 25 millió dolláros összértékesítést hozott (a vevői jutalékkal együtt számolva), szemben a 16 milliós összesített becsértékkel (Napi Gazdaság, 2013. szeptember 23.). Az eredetileg 42 tételesre tervezett árverésen végül 39 tétel került kalapács alá és csak egy nem talált gazdára (a kortárs Giorgio Morandi 850 ezer dollárra becsült képe). A legdrágább műalkotás Picasso 1969-es, Ülő férfi című képe lett, amely mintegy egymillió dolláros felső becslés után 1,9 millió dollárig jutott (az aukción az árakat jüanban adták meg, eszerint a kép 11,55 millió jüanért kelt el). A legmagasabbról kezdő nyugati műtárgy, egy 1965-ös Alexander Calder-mobilplasztika valamivel felső becslése fölött, 1,59 millió dollárért talált gazdára. A katalógus legdrágább tétele a Faidee hongkongi ékszerészcég rubin-gyémánt nyaklánca volt, ez végzett a leütési lista élén is, közel 3,5 millió dollárral. A vevőkör érdeklődését mutatja, hogy a vegyes profilú aukció legjobban szereplő tételei között volt egy 2003-ban készült egyedi Patek Philippe aranyóra, amely csaknem 700 ezer dollárnak megfelelő összegért talált gazdára, de szépen elkeltek a ritka bordeaux-i borokból összeállított tételek is. A legnagyobb sikert azonban egy tízcentis jade Buddha-szobor érte el: 132 ezer dolláros felső becsérték után egymillió dollárig jutott a licitharc során.

A kínai vevők érdeklődése nagyon erős volt, együtt a telefonon vagy interneten jelentkező külföldi riválisokkal − mondta a Reuters szerint az aukció utáni sajtótájékoztatón Steven Murphy, a Christie's vezérigazgatója. Az aukciósház a francia Kering luxusipari csoporthoz tartozik, ennek alapító tulajdonosa, Francois Pinault − a világ egyik legismertebb kortárs műgyűjtője − az árverés előtt úgy fogalmazott, hogy húsz-harminc év múlva Kína lesz a világ legfontosabb piaca, hasonlóan ahhoz a szerephez, amelyet a XIX. században Európa, a XX.-ban pedig az USA töltött be.

A nagy rivális Sotheby's decemberben Pekingben tartja első árverését a szárazföldi Kínában, ez a ház egy helyi partnerrel vegyesvállalatot alkotva szerzett működési engedélyt. A Christie's önálló engedélyszerzésében szakértők szerint az is közrejátszhatott, hogy Pinault idén az országnak adományozott két bronzszobrot, amelyek valaha a kínai császári palotát díszítették; a ház 2009-ben egy árverésen 40 millió dollárért adta el őket, de a Peking által hevesen vitatott értékesítést végül nem zárták le.