A kormányzat is kell ahhoz, hogy az AI felturbózza a hazai gazdaságot
A tőzsdei vállalatok gyorsjelentéseiben harmincezerszer jelent meg 2023-ban az AI, így nem csak a mindennapi életben fontos ez a technológia
– mondta Szabó Péter, a Microsoft ügyvezető igazgatója, hozzátéve, hogy ez az adat már önmagában nagyon beszédes, ha a mesterséges intelligenciáról beszélünk.
A Chat GPT első ismert verziója 2022-ben került ki a nagyközönségnek, és nagyon jól sikerült – a legtöbben „elájultak” tőle. Ezzel szerinte olyan kommunikáció jött létre az ember és a gép között, amire korábban még soha nem volt példa.
Az AI még a korábbi informatikai technológiáknál is nagyobb hatással van mindannyiunk életére. Képzettebb munkaerőt „csinál”, ami javuló termelékenységet hoz, így komoly jelentősége van a digitális versenyképességben.
A Chat GPT két hónap alatt ért el 100 millió felhasználót, tehát úgy tűnik, erre egyértelműen van igény, ráadásul gyorsabban és hatékonyabban tesz hozzá a gazdasághoz a korábbi technológiákkal szemben, hiszen a nyomdagép globális felhasználásához 100 év kellett.
Szabó Péter azt is elmondta, hogy
itthon – pozitív kormányzati attitűd esetén – mintegy 7 ezer milliárddal növelné a gazdasági teljesítményt.
A kormány négy csapásirányon dolgozik
A konferencia első napján Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter bejelentette, hogy az AI segítségével fejlesztenek egy magyar nagytérséget. A tárcavezető elmondta, hogy a kormány jelenleg négy csapásirányon dolgozik a mesterséges intelligencia segítségével – erről bővebben itt olvashat.
A tárcavezető beszélt arról is, hogy az AI révén okosabbá válik a kormányzati politika, hatékonyabb lesz a végrehajtás, a döntéstámogatás szubjektum nélkül történik, és célzottabb lesz a kormányzati reagálás is.
Indul a második nap
Kedden folytatódik az Indamedia kétnapos rendezvénysorozata, az AI Summit 2024. A több helyszínen futó konferencia programja ezen a linken érhető el.
A tegnapi napról szóló tudósításainkat pedig itt találja.