Az AI az oktatás jövője
Anton Stepanenko a Boston Consulting Group dubaji irodájának partnere és társigazgatója a felsőoktatás mesterséges intelligenciával való újragondolásáról beszélt előadásában. Mint mondta,
a mesterséges intelligencia alkalmazása az oktatásban hatékony, csak meg kell értenünk, hogyan használjuk.
Azért érdemes elkezdeni megismerkedni az MI-vezérelt alkalmazásokkal a tanulásban és oktatásban, mert ez egy edzésfolyamat, melynek célja, hogy később hatékonyan tudjuk hasznosítani.
Bebizonyosodott, hogy az AI használatával hatékonyabbak a tanórák, ugyanis olyan kapcsolatot alakít ki a tanár és több diák között, hogy a diákok személyre szabottan tudnak tanulni – hasonló hatást ér el, mintha magánórát venne – érvelt Anton Stepanenko.
Amit tudnia kell
-
18:442 hónapja frissítveAz AI nem tudja megmondani, mi az a magyar
-
17:132 hónapja frissítveMit változtat meg az AI az oktatásban?
-
16:122 hónapja frissítveMegtalálták a NAV-nál a pokolba vezető utat
-
15:412 hónapja frissítveNégy gonosz fenyegeti az egészségügyet
-
12:212 hónapja frissítveMilyen AI-t ajánl a bankoknak az MNB?
-
11:212 hónapja frissítveNavracsics Tibor: Az AI segítségével fejlesztenek egy magyar nagytérséget
Sűrű a program
Két helyszínen, a Magyar Zene Háza és Néprajzi Múzeumban, egyszerre több teremben zajlik a konferencia, melynek programját itt találja.
AI Summit, már másodszor
Az AI Summit BUDAPEST rendezvénysorozat egyedülálló lehetőséget nyújt a hazai és a nemzetközi szakértők és érdeklődők számára, hogy valós betekintést nyerjenek a mesterséges intelligencia világába, hogy felfedezzék az üzleti életre, a társadalmi viszonyokra és az ipar világára gyakorolt jelenlegi és jövőbeli hatásait.
Az Indamedia 2023-ban rendezte meg elsőként hazánkban, az AI Summitot, a konferenciát, amely csak és kizárólag a mesterséges intelligenciával kapcsolatos kérdésekre fókuszált. A tavalyi rendezvényről szóló tudósításainkat ezen a linken érheti el.