Köztudott, hogy a 2008-as válság óta a pénzügyi szektor iránti bizalom már nem a régi. A charton is jól látszik a recesszió vége, majd az utána következő fellendülés. 2010-es áprilisi új csúcs után, egy időben az amerikai, és európai makrogazdasági rossz adatok hatására, a Bank of America papírjának értéke tizenkilenc és fél dollárról csaknem 5 dollárra esett vissza. Az ezt követő egy évben egészen mostanáig a kérdés az volt, hogy sikerül-e az árfolyamnak ismét 10 dollár fölé kerülni?

Bank of America árfolyama
Kép: Solar Capital

Az ábrán jól látszik, hogy technikailag egy beszűkülés figyelhető meg. Ez a jelenség minden fundamentum nélkül azt predesztinálja, hogy az árfolyam volatilitása az elkövetkező két hónapon belül jelentősen megnőhet. Az elkövetkező elmozdulásra két stratégiával készülhetünk fel.

  • Spekulálunk a technikai szint áttörésére vagy visszapattanásra és az amerikai pénzügyi szektor jövőjéről alkotott véleményünk alapján long, vagy short pozícióba helyezkedünk egy szűk stoppal. Ez persze magában hordozza azt a kockázatot, hogy rosszul mértünk fel a piacot és kistoppolódunk.
  • A másik lehetőség, hogy nem foglalkozunk az elmozdulás irányával és 10 dolláros strike árral opciós terpeszt vásárolunk. Ebben az esetben a megfelelő letétigény mellett kifizetjük az opció kiírójának az opciós prémiumot, aminek értéke kontraktusonként (100 részvény) 96 dollár így a veszteségünk maximum ez az összeg lehet. Amennyiben bekövetkezik egy bármilyen irányú 96 centnél nagyobb elmozdulás az árfolyamban, onnantól dolláronként 100 dollárt zsebelhetünk be kontraktusonként

Vogel András, Solar Capital