A növekvő felhasználó igények kiszolgálását az 5G fejlesztésében és az 5.5G-re történő továbblépésben látják a szakemberek, egyelőre nem a 6G-ben – derült ki a Huawei jövő hálózati fejlesztéseit bemutató kiállításán az MVM Dome-ban.
- A vállalat adatai szerint jelenleg világszerte több mint 230 5G kereskedelmi hálózat van használatban, amelyet több mint egymilliárd 5G fogyasztó használ világszerte – ez egyébként az összes mobil-felhasználó 12 százalékát teszi ki.
- 2030-ra azonban szerintük ezek száma elérheti az egymilliót, ami új szolgáltatások széles skáláját teszi lehetővé a jövőben.
A digitális gazdaság fejlesztése a gazdasági visszaesés ellenszere
Becslések szerint az 5G technológia 960 milliárd dollárral járulhat hozzá a globális GDP-hez 2030-ra – tette hozzá.
Az 5G-ről 5.5G-re átállás fontos, mert
- növekszik az elérhető sebesség és lefedettség,
- energia- és költséghatékonyabb, tehát fenntarthatóbb hálózatok építhetők ki.
Ez különösen fontos a mobilhálózatok magas energiafelhasználású működtetése miatt, hosszú távon pedig előnyös az üzemeltetőknek és a környezetnek is.
A mobilhálózatok minden IoT alkalmazást (internethez kapcsolódó intelligens eszközök hálózata) lefednek, a passzív IoT technológia pedig az eddiginél lényegesen több eszköz összekapcsolását teszi majd lehetővé.
A jövőben minden hálózati kapcsolatokra épül
A Huawei X2B Roadshow interaktív technológiai bemutató budapesti állomásán üzleti és lakossági 5G alkalmazásokat, zöld fejlesztéseket, valamint 5.5G-s technológiákat és megoldásokat ismertetett a vállalat.
A kiállításon bemutatták, hogy az 5G technológiát számos területen tudják hatékonyan alkalmazni:
- AR/VR szemüvegeknél, amelyek az 5G használata miatt sokkal interaktívabb élményt nyújtanak,
- gyártósorok összeszerelésére is alkalmas lehet,
- a szemüveg nélküli 3D-s videók pedig általánossá válhatnak a jövőben.
A kisebb focimeccseket is streamelhetjük majd
Emberi tevékenységre a telepítés után nincs szükség, a beépített mesterséges intelligencia ugyanis minden feladatot elvégez.