A Budapesti Corvinus Egyetem kutatói közel száz magyar gyártócéget vizsgáltak, hogy feltárják, milyen vezetői megközelítések segítik leginkább a digitális transzformációt. Az eredmények meglepőek: rövid távon a feladat orientált vezetés, hosszú távon viszont a kapcsolat orientált stílus hozza a legjobb eredményeket.
A kutatás szerint a digitalizáció elején a feladat orientált vezetők jobban teljesítenek.
Az ilyen vezetési stílus tiszta célokat határoz meg, szoros kontrollt gyakorol, és elősegíti a digitális eszközök hatékony bevezetését. Az eredmények elsősorban költségcsökkentésben és az ügyféligényekhez jobban igazodó szolgáltatásokban mutatkoznak meg. Azonban a kutatók figyelmeztetnek: a túlzott feladatorientáltság hosszú távon hátrányos lehet, mert akadályozhatja a szervezet alkalmazkodóképességét.
Hosszabb távon az emberközpontú vezetés veszi át a stafétát, ami az együttműködésre, érzelmi támogatásra és mentorálásra helyezi a hangsúlyt.
Ez a stílus a proaktivitást és az innovációt erősíti, így hozzájárul a fenntartható fejlődéshez. A kutatók arra hívják fel a figyelmet, hogy a digitalizáció sikeréhez a vezetőknek alkalmazkodniuk kell a szervezet aktuális állapotához és a környezeti kihívásokhoz.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Legolvasottabb

A teljes magyar állatállományt el kell pusztítani, ha ez bekövetkezik

Politico: Trump értesítette a környezetét, hogy Elon Musk távozik

Mégse jön szerdán Netanjahu, ekkor zárják le Budapestet

Nagy bejelentést tett a BYD, Győrre esett a választás

Besokalltak a futárok, ennyi pénzért nem akarnak dolgozni

Meglepőt húzott a lakosság az állampapírpiacon

Korszakalkotó kísérleti projekt a „sógoroknál”: íme a csomagszállítás villamossal

Metropol: Alsó hangon 100 millióval támogatta a Tisza Pártot egy magyar nagyvállalkozó

Ha harc, hát legyen harc - Kína visszavág az importvámokért
