A vállalat közlése szerint munkavállalói és munkáltatói oldalon is igény mutatkozik a mesterséges intelligencia elsajátítására, ugyanakkor a megkérdezettek alig ötöde kapott bármilyen oktatást a munkahelyén. Ráadásul a válaszadók fele semmilyen képzésen nem tervez részt venni, inkább autodidakta módon szeretné elsajátítani a készségeket.
Emellett a magyar válaszadók közel kétharmada szerint a mesterséges intelligenciát önálló iskolai tantárgyként kellene oktatni, ami hasonló arány a világ 63 százalékos átlagához.
A válaszadók alig használják az MI-t napi szinten, a magyaroknak pedig alig a 18 százaléka kapott valamilyen MI-vel kapcsolatos képzést a munkahelyén, igaz, további 11 százalék esetében legalább terveznek ilyet.
Ugyanakkor ez 10 százalékpontos lemaradás globális összehasonlításban.
A Bosch szerint ez azzal állhat összefüggésben, hogy a válaszadók fele önmagát tervezi képezni a témával kapcsolatban, negyedük szeretne valamilyen hivatalos alapképzésen részt venni, ugyanennyien viszont egyáltalán nem akarnak az MI-ről tanulni.
A közlemény szerint az oktatás hiánya a használatban is megmutatkozik: Magyarországon a munkavállalók mindössze 6 százaléka használja napi, és 10 százaléka heti szinten az MI-t. Nemzetközi összehasonlításban ebben jelentős a különbség: globálisan 16 százalék vallotta úgy, hogy naponta, 21 százalék pedig, hogy minden héten alkalmazza a technológiát.
Viszont a magyarok 85 százaléka számára „valamennyire fontos” munkakeresésnél, hogy munkáltatója ajánljon mesterséges intelligenciával kapcsolatos képzést.
Ezzel szemben a hazai munkáltatók közel fele attól tart, a mesterséges intelligencia veszélyezteti a munkáját a jövőben – írja közleményében a Bosch.
Ezzel a tuti trükkel az Ön gyermeke is simán leérettségizik
Mi szükség van házi feladatra, ha a szülők és a korrepetáló tanár helyett ott a ChatGPT? És mire valók a függvénytáblázatok, ha azt a mesterséges intelligencia gyorsabban fellapozza nekünk? Bár ezekre a kérdésekre a válasz utópisztikusan hat egyesek szájából, egy alapvető különbség egész biztosan sokáig megkülönbözteti az emberi intelligenciát a gépitől: amíg az emberi idegrendszer receptorai egy egészséges embernél szinte tévedhetetlenek, addig a gépi agy szoftveres memóriája sokszor egyszerűen cserbenhagy. Szakértő segítségével most megmutatjuk, hogyan is válhat a legjobb hasznunkra a Turing-teszt pudingpróbája.Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Legolvasottabb

Túl sokan vannak? Kizárhatnak 13 bíborost a konklávéból, ezen múlhat a választás

Nagy baj van, nyugtatót hívtak vissza a patikákból

Újabb szigor jön az egészségügyben

Az orvoshiány menti meg a bepiált, jogsi nélkül száguldozó berettyóújfalui szakorvost

Ezért nincs alku: villámgyorsan adják el a lakásokat Budapesten

Olyan felvételek jöttek a 67-es útról, amilyeneket még sosem látott - döbbenetes erővel csap oda a természet!

Trónfosztás: Elon Musk már nemigen rúg labdába Európában

Így lökik ki a kocsiból a tulajt a próbakör alatt - rémisztő, ami Magyarországon megy

Fizetnek a cégek az alulteljesítő munkavállalóknak, csak húzzanak már el
