Karl Racine feljelentése az első jelentős megmozdulás annak érdekében, hogy az óriáscéget elmarasztalják a politikai elemzőcéggel való összefonódása miatt. A szakértők szerint ez a per lehet az előszele a további átfogó vizsgálatoknak és komolyabb bírságoknak Amerikában.
A Facebook egyelőre nem kívánt reagálni az ügyre - olvasható a portálon.
Az óriáscéget legutóbb pénteken érte újabb kritika és támadás, amikor bejelentették, hogy a felhasználóik egy részének fényképeihez hozzáférhetett jogosulatlanul pár applikáció. Korábban pedig kiderült, hogy más cégek, mint például az Amazon, vagy a Spotify egy egyezmény keretében juthatott hozzá a felhasználók információkhoz úgy, hogy azzal előnyt szerezhettek versenytársaikkal szemben.
A Cambridge Analytica-botrány lényege, hogy a brit-amerikai politikai elemző és tanácsadó cég közel 90 millió - jogtalanul megszerzett - Facebook-felhasználó adatainak feldolgozásával igyekezett képet alkotni a választók politikai beállítottságáról, és ennek alapján személyre szabott üzenetekkel próbálta meg befolyásolni őket tudtuk nélkül például a Brexit-kampány idején és a 2016-os amerikai elnökválasztáskor.