Az Európai Bizottság közlése szerint az eljárás felmerülése után a Corning többek között azt ajánlotta fel, hogy megszünteteti az összes kizárólagossági záradékot a telefoncégekkel és az üvegfeldolgozókkal kötött megállapodásaiban.

Vagyis a jövőben lemondana versenyelőnyéről és nem szorítaná kis a versenytársakat.

Ez azt is jelentené, hogy a megrendelőket nem kényszerítené arra, hogy meghatározott mennyiségű készletet vásároljanak tőlük.

A The Verge szerint a Corning azt is vállalta, hogy a továbbiakban a törésálló fedőüveggel kapcsolatos szabadalmait csak szabadalomsértés alapján érvényesíti, nem pedig szerződésszegés szerint.

Mi az a Gorilla Glass?

A Gorilla Glass évtizedek óta számos okostelefon számára biztosítja a karc- és ütésálló üveget az érintőképernyős kijelzőkhöz. Főként az androidos telefonokon használják, az Apple saját szabadalommal rendelkezik.

Amennyiben a Bizottság elfogadja a Corning javaslatait, akkor azokat globálisan kell alkalmazni a továbbiakban, és legalább kilenc évig hatályosak lesznek, ez idő alatt pedig az Unió rendszeresen ellenőrizni fogja, hogy a vállalat betartja-e a szabályokat.

A kötelezettségvállalásokkal szemben ugyan még van idő fellebbeznie az érintetteknek, melyek a Bizottság hivatalos jóváhagyása előtt még változhatnak. Azonban amennyiben a Corning nem tartaná be a vállalásait, akkor a globális forgalmának 10 százalékával egyenértékű bírságra számíthat, ami a cég 2023-as pénzügyi eredménye alapján akár az 1,25 milliárd dollárt is meghaladhatja.

Prés alatt a Google: eladatnák vele a világ legnépszerűbb keresőjét

Komoly nyomás alá helyeznék az amerikai trösztellenes hatóságok a Google-t. A bíróság segítségével azt akarják elérni, hogy a techóriás váljon meg a Chrome keresőjétől, megtörve ezzel a cég monopóliumát az internetes keresési piacon.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.