A támadás a szövetségi parlament (Bundestag) hét pártja közül hatot érint, a kivétel a legnagyobb ellenzéki erő, a jobboldali Alternatíva Németországnak (AfD).
A támadás áldozatául esett művészek és újságírók jellemzően olyan közszereplők, akik kritikusan viszonyulnak a szövetségi kormány menekültügyi és migrációs politikájának, illetve az iszlám vallás és kultúra németországi jelenlétének bírálatára összpontosító AfD politikájához - írja az MTI.
Angela Merkel kancellártól és Frank-Walter Steinmeier államfőtől is eltulajdonítottak adatokat, bár kevéssé érzékeny információkat, például hivatalos e-mail-címeket és faxszámokat. Másoktól viszont személyes és érzékeny adatokat, például családtagokkal folytatott üzenetváltásokat és nyaralásokon készült fényképeket is elloptak.
A zsákmányt közzétették az interneten, egy Twitter-oldalon megjelentetett linkek révén. Az RBB szerint a közzétételben nem mutatható ki rendszerszerűség, úgy tűnik, hogy a hacker vagy hackerek mindent megjelentettek, amihez hozzáfértek.
Az adatokat már hetekkel korábban elkezdték szivárogtatni, de az ügy csak csütörtök este keltett feltűnést - áll az RBB beszámolójában, amely szerint péntek reggel válságtanácskozást tartott a szövetségi informatikai biztonsági hivatal (BSI) szervezeti keretében működő nemzeti kibervédelmi központ (NCAZ), amely összehangolja a szövetségi hatóságok informatikai biztonsággal kapcsolatos tevékenységét.
A BSI pénteken közölte, hogy intenzíven vizsgálják az esetet. Azt már megállapították, hogy a támadás nem érintette a kormányzati informatikai hálózatokat.
Az RBB szerint azon a Twitter-oldalon, amelyen keresztül közzétették az ellopott adatokat, 2017 nyara óta rendre megjelennek német hírességek személyes adatai. A Twitter-profil egy internetes portálhoz kapcsolódik, amelynek üzemeltetője hamburgi illetőségű.