Az Est Media február 28-án nyújtotta be a csődkérelmet. Korábban közölte: célja, hogy hitelezőivel csődegyezséget kössön, biztosítva ezzel a társaság további működését. Olyan csődegyezséget kívánnak előterjeszteni, amely egyúttal a sajáttőke-helyzet rendezését is szolgálja.
A társaság csődeljárás iránti kérelméhez benyújtott, nem auditált mérleg és eredménykimutatás szerint az Est Media mérlegfőösszege 2016. november 30-án 206,5 millió forint volt, a társaság saját tőkéje pedig mínusz 4,171 milliárd forint. A társaság 2016 első tizenegy hónapjában 3,6 milliárd forint adózott veszteséget könyvelt el.
Az Est Media igazgatósága 2016. október 28-án jelentette be, hogy a 2016. július 29-i rendkívüli közgyűlésen kapott felhatalmazás alapján kezdeményezi a társaság csődeljárásának megindítását. A közgyűlés felhatalmazta az igazgatóságot arra, hogy olyan ügyletet kössön a társaság tulajdonában lévő, EM 2024 saját kötvények értékesítésére és későbbi visszavásárlására vagy visszavásárolhatóságára, amely olyan mértékű egyszeri nyereséggel jár, amely rendezné a társaság sajáttőke-helyzetét. Ilyen ügylet azonban nem jött létre, és tőkebefektetőt sem tudtak bevonni, ezért határoztak a csődeljárás megindításáról - írja az MTI.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!