Ez alkalomból a kereskedést Ludwik Sobolewski, a Bukaresti Értéktőzsde vezérigazgatója, Jaksity György, a Concorde Értékpapír Zrt. elnöke és Szalay-Berzeviczy Attila, a Raiffeisen Bank International ügyvezető igazgatója nyitotta meg szerdán Bukarestben.

A Concorde Értékpapír Zrt. eddig három tőzsdén rendelkezett tagsággal: a Budapesti Értéktőzsdén, valamint a frankfurti és a varsói tőzsdén. Tavaly a cég bonyolította le a legnagyobb forgalmat a Budapesti Értéktőzsde azonnali piacán.

A közlemény idézi Ludwik Sobolewskit, aki hangsúlyozta: "az, hogy a Concorde elnyerte a román tőzsdetagságot és folyamatosan jelen lesz a romániai tőkepiacon, összhangban van a Bukaresti Értéktőzsde azon stratégiájával, amely szerint egyszerűsíteni kell a szolgáltatók és a befektetők hozzáférését a piachoz." A BVB vezérigazgatójának véleménye szerint ez egy újabb lépés a tőkebeáramlás és a likviditás növelése érdekében, amellyel reményei szerint a bukaresti tőzsde a jövőben Délkelet-Európa pénzügyi központjává válhat.

Jaksity György szerint a román piac a jelenlegi alacsony hozamkörnyezetben jó befektetési lehetőségeket rejthet. A román értékpapírok árazása vonzó a regionális versenytársakhoz képest, többségük kiemelkedő osztalékhozammal rendelkezik.

Szalay-Berzeviczy Attila az eseményen bejelentette, hogy a Raiffeisen Bank International (RBI) mostantól kiterjesztette letétkezelői szolgáltatásait a román értékpapírpiacra is, és így ügyfelei között üdvözölheti a Bukaresti Értéktőzsde első magyar részvénykereskedési tagját, a Concorde Értékpapír Zrt.-t.

Az RBI két évvel ezelőtt kezdte meg az intézményi ügyfeleket kiszolgáló értékpapír-piaci szolgáltatások csoport szintű üzletágának az átszervezését a 15 országot átfogó közép-kelet-európai régióban. A bank bécsi új operációs központja a különböző nemzeti értéktárak és elszámolóházak közvetlen ügyfeleként működik.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!