Az összképhez persze hozzátartozik, hogy a negyedik negyedévben a PannUnion többségi tulajdonrészének értékesítéséből mintegy 1,26 milliárd forint folyt be a cég számlájára (a csomagolóanyagokat előállító leány számait ezért csak részben tudta konszolidálni a negyedik negyedévben a PannErgy), így azt kiszűrve már mínuszos lett volna az év.
Az árbevétel viszont még így is negyedével 19,04 milliárd forintra bővült tavaly, így 4,5 milliárdos bruttó fedezet mellett közel 1,44 milliárdos működési eredményt realizált a társaság. Ezt rontotta a részben a Synergon-pakett nem realizált árfolyamvesztesége miatt 307 millió forintos pénzügyi eredmény.
A PannUnion kikerülésével tisztult a PannErgy profilja, a jövőben ezért már sokkal inkább a fő tevékenységet jelentő geotermikus érdekeltségek számai látszanak majd a jelentésekben.
Az már más lapra tartozik, hogy a társaság az értékesítésből befolyó pénzt az árflyam karbantartása érdekében folyamatosan sajátrészvény vásárlásokra volt kénytelen költeni, a csütörtöki vételekkel már 14,94 százalékos pakettel rendelkezik a cég.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!