Kínában 2015-ben a tavalyinál 60 százalékkal több elsődleges kötvénykibocsátás (IPO) várható a PricewaterhouseCoopers (PwC) szakértői szerint. A nemzetközi tanácsadó és könyvvizsgáló cég arra számít, hogy mintegy 200 kínai vállalat 130 milliárd jüan (21 milliárd dollár) értékben dob piacra először részvényeket a sanghaji és a kis- és közepes vállalatokra szakosodott senzeni börzén.

E két tőzsde tavaly 125 IPO-t kezelt, összesen 78,6 milliárd jüan értékben. Az IPO-k piacra történő bevezetésének erre az évre tervezett reformja valószínűleg óriási fellendülést fog hozni ezen a területen - írta az Új Kína hírügynökség. Jelenleg ugyanis több mint 600 vállalat vár az IPO- engedélyre. Az érdeklődés érthető, hiszen tavaly példátlanul szárnyaltak a kínai tőzsdék - a gazdasági növekedés lassulása ellenére a vezető indexek 53 százalékkal emelkedtek, a sanghaji kompozit index a 2014-es kereskedés utolsó napján közel öt éves csúcsot ért el.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!