A londoni FTSE-100 mutató 0,27 százalék, a frankfurti DAX-index 0,77 százalék mínusszal zárt, a párizsi CAC-40 index 0,51 százalékkal, az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,64 százalékkal csökkent.

A Brent olajfajta ára hordónként 0,08 százalékkal, 0,11 százalékkal 72,98 dollárra csökkent.

Az arany határidős jegyzése unciánként 3093,19 dolláron állt, 1,34 százalékos, 40,89 dolláros erősödéssel, amivel a nemesfém ára történelmi csúcsot ért el.

Az európai gázár az irányadónak számító TTF holland gáztőzsde legközelebbi, áprilisi jegyzésében 0,48 százalékkal emelkedett az előző kereskedési nap záróértékéhez képest: 1 megawattóra 41,07 eurón állt.

Az európai tőzsdezárást követően New Yorkban a Dow Jones ipari átlag 0,44 százalékos, az S&P 500-as index 0,32 százalékos mínuszban, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,35 százalékos veszteséggel állt.

Sokkoló számok: így tépte szét a háború és az infláció Európát

Az utóbbi években a globális infláció és az orosz-ukrán háború súlyos hatással voltak a világ gazdaságára, különösen az EU-ra. Miközben az energia- és élelmiszerárak az egekbe szöktek, az EU továbbra is súlyos terheket cipel.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!