A Budapesti Értéktőzsde indexe 33 pontos csökkenéssel 18304 ponton zárta a hétfői kereskedést, ami a régióban a harmadik legjobb teljesítmény a varsói és a szófiai tőzsde mögött. A viszonylagos nyugalom egy 10,4 milliárdos részvényforgalmat hozó napon azt mutatja, hogy a magyar piacot - feltehetőleg annak eddigi alulsúlyozása miatt - kevésbé érintik a nemzetközi viharok. Ugyanakkor az is igaz, hogy a pénteki Cece-index átsúlyozás miatt már eleve nagyon nyomott árakon indult a kereskedés, így a mérsékeltebb esés úgy is értelmezhető, hogy a piac nem tudott visszapattanni az eladási hullám után.
A legjobban az OTP részvénye teljesített, itt külföldi vételi érdeklődésről számoltak be üzletkötők. A múlt hetet 4461 forinton záró bankpapír reggel rövid időre 4440 forint alá is benézett, majd rögtön ezután 4574 forinttal jelölte ki a napi maximumot. A kereskedés nagy részét 4500 forint körül töltötte, majd itt is zárt, ami 0,9 százalékos növekménynek felel meg.
Nem sikerült ilyen jól a nap a Mol és a Magyar Telekom számára. Az olajpapír a nap elején 16475 forintra, vagyis egy százalékos pluszba lendült, majd egész nap lefelé csordogált, így végül a péntekinél száz forinttal lejjebb, 16200 forinton zárt. Hiába esett történelmi mélypontra pénteken a Magyar Telekom árfolyama, a 318 forintos érték csak rövid ideig bizonyult olcsó vételnek. A nap közben elért 325 forintos árfolyam átmenetinek bizonyult, s a lelkesedés zárásra - az egyre nagyobb amerikai mínuszok láttán - alábbhagyott, így ismét 318 forinton zárt a papír.
Nem volt jó napja a Richternek sem, a pénteki nap sztárja 34395 forintra esett vissza, ez több, mint egy százalékos gyengülésnek felel meg. Az Egis eközben hajszálnyit erősödött.
A kisebb papírok közül lefelé próbálja elhagyni a hetek óta jellemző 370-390-es sávot a Synergon, a záróár 368 forint volt. Az egyik bérlőjének távozásáról beszámoló Graphisoft Park részvényeinek árfolyama fél százalékkal süllyedt.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!