A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) engedélyezte, hogy a Magyar Telekom Nyrt. megvásárolja a ViDaNet Kábeltelevíziós Zrt. (ViDaNet) Budapest XVIII. kerületében kiépített hálózatát, és átvegye az ahhoz kapcsolódó, szolgáltatást igénybe vevő ügyfeleit (hálózat) - írja küzleményébven a GVH.

A megvásárolandó hálózat részét képezi a Budapest XVIII. kerületében kiépített vezetékes hírközlési hálózat az egyes technikai eszközökkel együtt, valamint az e hálózathoz kapcsolódó előfizetői kör.

A GVH az összefonódás horizontális hatásainak értékelésekor az egyes szolgáltatásoknál külön-külön vizsgálta az összefonódásban résztvevő vállalkozáscsoportok tényleges vagy potenciális jelenlétét Budapest XVIII. kerületében. A GVH döntésében megállapította, hogy az összefonódás engedélyezésével a koncentráció-növekedés minimális mértékű a vezetékes telefon-, internet- és műsorterjesztési szolgáltatás esetében, illetve nem éri el azt a szintet, amely versenyaggályokra adhatna alapot, figyelembe véve a további piaci szereplők piaci részesedéseit is. E mellett a horizontális versenyprobléma egyértelműen kizárható a mobilinternet szolgáltatás esetében.

A GVH további káros vertikális vagy portfólió-hatásokat sem azonosított, illetve nem merült fel olyan körülmény, amely alapján az összefonódás konglomerátum-hatással járna. Mindezek figyelembevételével a GVH engedélyezte a tranzakciót.

Dorgáltak is

A GVH a kérelem késedelmes benyújtása miatt 100 ezer forint bírságot szabott ki a kérelmező Magyar Telekommal szemben. A bírság összegének meghatározásakor a GVH figyelembe vette, hogy a kérelmező ugyan két napot késve, de önként nyújtotta be a kérelmét, valamint azt is, hogy a késedelem időtartama és az összefonódás érdemi versenyjogi aggályainak hiánya kizárja, hogy a kérelmezőt a tranzakció eltitkolásának szándéka vezette volna. Mindezek alapján a GVH a maximálisan kiszabható napi 200 ezer forint negyedében határozta meg a napi bírság összegét.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!