Töretlenül emelkedik a bitcoin árfolyama, napi kerekedésben már az 50 ezer dolláros szintet is túllépte.
Ezzel a virtuális pénz három hónap alatt 200 százalékot drágult, ahogy egyre nő az intézményi kereslet a termék iránt.
Könnyen lehet, hogy záros időn belül újabb csúcsdöntés lesz, a kereskedők szerint teljesen reális a 100 ezer dolláros árfolyam is, de ennél is léteznek elrugaszkodottabb várakozások.
Idén 72 százalékkal nőtt az értéke, ami jórészt annak köszönhető, hogy az elektromos autókat gyártó Tesla bejelentette, másfél milliárd dollár értékben vásárolt bitcoint, és a jövőben bitcoinnal is lehet fizetni a járművekért. Ám a Tesla csak az utolsó volt a nagybefektetők sorában, előtte már egy sor amerikai nagyvállalat és hagyományos alapkezelő is elkezdte nagy tételben vásárolni a kriptopénzt - írja az MTI.
Jacob Skaaning, az ARK36 nevű, kriptodevizák vásárlására szakosodott fedezeti alap portólió menedzsere úgy vélte, hogy a közelmúlt piaci feltételei, valamint a kriptoszférában és a pénzügyi világban zajló események tették lehetővé ezt a látványos emelkedést. Skaaning hosszú távon optimista és a bitcoin értékének emelkedésére számít, de arra figyelmeztetett, hogy masszív áringadozások, kilengések várhatóak továbbra is.
A bitcoin egy nyílt forráskódú digitális fizetőeszköz, amelyből szigorúan meghatározott mennyiség bányászható, a maximális készlete 21 millió. A bitcoin nem áll egyetlen jegybank ellenőrzése alatt sem, a decentralizált szoftverrendszer nem manipulálható, a felhasználók között gyakorlatilag díjtalan, azonnali pénzmozgást garantál.
Támogatói azt vallják, hogy a készlet szűkössége adja a bitcoin belső értékét, és megvédi az inflációt gerjesztő jegybanki vagy kormányzati politikáktól.
A bitcoin az éppen érvényes kereslet-kínálati viszonyok szerint kialakult árfolyamon bármilyen devizára átváltható. A piaci folyamatoknak való teljes kitettség miatt azonban a bitcoin tulajdonosok semmilyen védelmet nem élveznek az árfolyam ingadozásával szemben.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!