Péntek 13:45-kor a Brent ára alig változva, alig 0,35 százalékkal emelkedve 92,75 dollárig drágult a hordónkénti kurzus. A hajnali kitörés óta stabilan maradt a 91,5-93 dollár közötti sávban.
A West Texas Intermediate (WTI) 84,85 dolláron maradt, ami az elmúlt napokban többször is visszatérési pont volt az árfolyamban. Ugyanúgy, ahogy az európai árfolyamot meghatározó Brentnél, maradt egy 1,5 dolláros sávon belül a kereskedés. A keddi 87 dollár feletti szintektől messze maradt a kurzus – a CNBC adatai szerint.
Az árfolyamot azok határozták meg, hogy a befektetők mérlegelték az erőteljes kamatemelések energiafogyasztásra gyakorolt hatását, ami ellensúlyozta a nagyobb kínai keresletre és az OPEC és szövetségesei által végrehajtott kibocsátás-csökkentésre vonatkozó reményeket.
Az infláció elleni küzdelem érdekében az amerikai jegybank (a Federal Reserve) megpróbálja lassítani a gazdaságot, és tovább emeli rövid távú kamatcélját – mondta Patrick Harker, a philadelphiai jegybank elnöke csütörtökön a Reuters szerint.
Ha Kína lazít, jön az olajár-emelkedés
Az olaj csütörtökön erősödött, miután a Bloomberg arról számolt be, hogy Peking fontolgatja a látogatókra vonatkozó karanténidőszak 10 napról hét napra történő csökkentését. Pekingből hivatalos megerősítés nem érkezett erre, viszont a lépés azt mutatná, hogy Kína, a világ legnagyobb nyersolajimportőre enyhíthet a szigorú karanténozásra építő járványkezelésén.
Az idén az elzárásokra építő intézkedések súlyosan lassították az ország gazdaságát, rontották a szolgáltatások iránti keresletet és az ipari termelést. Ezek pedig csökkentették az üzemanyag iránti keresletet, így ha Kína nyitottabbá válik, akkor nőhet az olajkereslete.
Az olajat támogatta az Európai Unió közelgő, az orosz olajra vonatkozó tilalma, valamint a Kőolaj-exportáló Országok Szervezete és szövetségesei (OPEC+), köztük Oroszország által e hónap elején elfogadott 2 millió hordó kibocsátáscsökkentés is.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!