Egyik magyar blue chipből sem érdemes már vásárolni - mondták a Buda-Cash brókercég elemzői, akik szerint csak a BÉT ötödik papírja, az Egis ajánlható teljes szívvel. Török Bálint szerint a korábban ajánlott OTP-t is érdemes mellőzni, hiszen a bankpapír lehetőségeinek sokat ártottak a legújabb Matolcsy-csomagok és az egyre nagyobb kiszámíthatatlanság. A Richter árfolyamát az MSCI indexekből való kikerülés tarthatja nyomás alatt a következő néhány hónapban. Az Egis viszont mind saját historikus árazási mutatói, mind a régiós gyógyszerpiac átlagához viszonyítva is kedvező értékeltségi szinteken forog - a hazai piac jelentette kockázatokat ráadásul a piac már beárazta. A magyar piac általános alulsúlyozása mellett az eurózóna részvénypiacain is csak néhány társaságot találtak vonzónak a Buda-Cash elemzői - leginkább a recessziós makrokörnyezet miatt -, így az autóipari beszállítók között a német Continentalt, a távközlési részvényeknél pedig a kockázatosabb Turk Telekomot, valamint az Orange Polskát (a korábbi TPSA) és a Belgacomot.

A kínai és az amerikai piac viszont jobban teljesíthet. Az amerikai részvénypiacon az elnök- és kongresszusi választás után létrejött politikai helyzetet is érdemes figyelembe venni Török szerint. Az elnök várható támogatását élvező "Obama-részvények" közül az egészségiparban elsősorban a Medicaid program kedvezményezettjeit, például a United Health magánkórház üzemeltetőt és a CVS Caremark patikahálózatot ajánlották az elemzők, a nagyon alulértékelt szélenergia-vállalatok közül a spanyol Gamesa és a német Nordex jelenthet értéket. Az amerikai hadiipari papírokat viszont shortolni érdemes a demokrata győzelem után. A várhatóan élénkülő amerikai fogyasztás a hitelkártya-társaságok (Visa, Mastercard), az ingatlanpiac javulása pedig a lakásépítők (DR Horton) és barkácsáruház-láncok (Home Depot) árfolyamait támogathatja. A techszektorban a kisebb korrekción átesett Google-t és az alulértékelt Oracle-t ajánlják a brókercégnél, az Apple és az Intel esetében azonban nem számítanak komolyabb felértékelődésre.

A magyar piacon a gyenge részvénypiaci kilátások miatt a kötvények kerülhetnek előtérbe, a prémium magyar államkötvények mellett szól a várhatóan csökkenő kamatpálya, és magas hozamuk miatt érdemes lehet további Opus (OTP) és Magnolia (Mol) kötvényeket is várásolni. A forint árfolyamáról Taraczky Andrej, a Buda-Cash devizakereskedelmi üzletágának vezetője elmondta, a gazdasági fundamentumokhoz képest túl erős a magyar fizetőeszköz, amelyet egyedül a még mindig magas alapkamat és világpiaci szélcsend támogat. A kormány ugyan a devizaadósság arányának csökkentésére, és hosszú távon a forint gyengítésre törekedhet - ebből a szempontból kulcskérdés a kamatcsökkentés és az MNB vezetőváltása -, de választott stratégiának nagyok kockázatai.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!