A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a múlt péntekihez képest 6,73 százalékot, vagyis 2668,44 pontot emelkedve 42 327,67 ponton zárt a héten. Az összforgalom 40,24 milliárd forintról majdnem 63,92 milliárd forintra nőtt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek.

A BUX az előző hetet még 40 ezer pont alatt zárta, hétfőn viszont jelentős emelkedéssel indított, részben a jó nemzetközi hangulat miatt. A növekedés a hét mindegyik napján folytatódott, szerdán már a 41 ezer pontot is meghaladta a részvényindex, ami június elején fordult elő utoljára. A pénteki 42 ezer feletti BUX május vége óta a legjobb érték.

Az Equilor Befektetési Zrt. heti összefoglalója szerint az elmúlt napok erőteljes emelkedése mögött a BÉT két legnagyobb kibocsátója áll. Bár a Mol heti összesítésben nem teljesített jól, megkapta az uniós jóváhagyást a terjeszkedésre Lengyelországban, ahol 417 töltőállomást vásárol egy januárban kötött megállapodás alapján.

Az Otp az Alpha Bank Albania megvásárlása miatt erősödhetett, az adásvételi szerződés pénzügyi lezárását hétfőn jelentették be. Ezzel a balkáni országban ügyfélhitel-állomány alapján az OTP leánybankja a harmadik legjelentősebb banki szolgáltatóvá válhat.

A Richter a legizmosabb

A héten a legnagyobb mértékű, 10,59 százalékos erősödését a Richter érte el 15,81 milliárd forintos forgalom mellett, árfolyama 8305 forintig jutott. A Magyar Telekom 6,39 százalékkal 324,5 forintra emelkedett, heti forgalma meghaladta a 373,7 millió forintot.

Az Otp 0,22 százalékot erősödött, részvényei a pénteki záráskor 8142 forintot értek, összforgalma több mint 28,36 forint volt. A Mol 0,54 százalékot gyengülve 2928 forinton zárt csaknem 17,64 milliárd forintos forgalom mellett.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 3,46 százalékot emelkedett egy hét alatt, pénteken 3688,58 ponton zárt.

 

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!