A Napi Gazdaság szerdai számának cikke
A BUX lényegében még mindig a tavaly november közepén kijelölt sávban mozog, amelynek határai 16 000 és 17 800 pont közelében húzódnak, ám az árfolyam jelenleg a sáv felső széle ellen igyekszik újabb támadást intézni. Amennyiben a kitörés megvalósul, vagyis a kurzus 17 800 feletti zárásokat produkál, úgy a sáv szélességével egyenlő mértékben, 19 600 közelébe emelkedhet a mutató. Ez a forgatókönyv véleményünk szerint mindaddig fennáll, amíg a vezető papírokat összesítő index nem mutat ismét 17 000 alatti zárásokat. Utóbbi esetben ugyanis azzal kell számolni, hogy a BUX ismét a sáv alsó szélét veszi célba. Jelentősebb akadály ebben az irányban a 16 650-nél húzódó Fibonacci korrekciós szint lehet.
A Mol esetében az árfolyam jelenleg emelkedő trendben mozog. Miután a kurzus mintegy két hete egy "emelkedő ék" alakzatból szakadt le, a mozgás valószínű célja az ék alsó szélének visszatesztelése lesz 18 200 közelében. Ha a kurzus ezen szint feletti zárásokat is képes produkálni, akkor a következő célpont a korábbi ék felső széle 19 500-nál. Ezt a forgatókönyvet mindaddig érdemes szem előtt tartani, amíg az árfolyam nem mutat ismét 17 000 alatti zárásokat, ekkor ugyanis újra a 15 700-as mélypont irányába nyílik tér.
Az OTP papírjainak árfolyama egy egyenlő szárú háromszögből tegnap épp felfelé kitörést produkált. A folytatódás két lépésben történhet. Egyrészt ma ismételt 3400 feletti zárással, másrészt a közelben húzódó, múlt év júliusa óta tartó trend átlépésével. Utóbbi mozzanat nyitna valódi teret az árfolyam előtt. A mozgás közelebbi célja ekkor 4000, majd onnan 4350 lehet. Jelen forgatókönyvet 3300 alatti zárások megjelenéséig tartjuk követésre érdemesnek. Ha az árfolyam e szint alatti zárásokat produkálna, akkor a bankpapírok kurzusa ismét 3000 közelébe csökkenhet.
A Richter papírjainak jegyzése tegnap átlépte egy "fej és vállak" formáció nyakvonalát. Amennyiben a mai árfolyam-alakulás megerősíti a kitörést, akkor a fej "mélységéből" számított célárfolyam 42 600 közelében van. A célárfolyam elérésében potenciális akadályok lehetnek 38 000 és 40 000 közelében. Ha a jegyzés ismét a nyakvonal alá zárna, akkor is érdemes követni a fentebb leírt forgatókönyvet mindaddig, amíg a Richter kurzusa a fej és a jobb váll lokális mélypontjai által meghatározott emelkedő trend alatti zárásokat produkál. Ez az emelkedő trend és a nyakvonal olyan háromszöget zár be, amelynek a területét az árfolyam leggyakrabban a vízszintes ellenállási szint átlépésével hagyja el.
A kisebbik gyógyszergyártó, az Egis kurzusa, miután letörte a 17 350-es támaszszintet, most éppen a 16 060-as támaszt teszteli ismét. Amennyiben a jegyzés a támaszszint felett marad, lehetséges, hogy az árfolyam visszapattanjon az előző közelébe. Amennyiben viszont a jelenleg tesztelt álló támasz is letörik, akkor a kurzus 15 160 közelébe süllyedhet.
A részvények árfolyamkilátásai után érdemes egy pillantást vetni az EUR/HUF árfolyam alakulására is. A jelenleg uralkodó és a forintgyengülést támogató trend megszakadását 310 alatti zárások jeleznék, míg egyértelmű fordulást 307 alatti zárások jeleznének. Ekkor a cél a 300 közelében lévő támasz tesztelése lenne. Ha azonban a következő napokban az árfolyam 312 feletti zárásokat produkál, akkor a jegyzés a legutóbbi csúcs (324,80) szintjét veheti ismét célba.
Háda Bálint
Quaestor, vezető elemző
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!