A londoni FTSE 100 index 0,14 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig mindössze 0,06 pontos mínuszban zárta a napot, míg a frankfurti DAX-index 0,71 százalékos, a milánói FTSE MIB 2,09 százalékos, a madridi IBEX pedig 0,78 százalékos pluszban fejezte be a kereskedést. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,27 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,31 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,54 százalékkal emelkedett.

Az olasz bankok, így a Banco BPM, az Intesa Sanpaolo és az UniCredit az Atlantia infrastruktúra-fejlesztő céggel és a Poste Italiane olasz postával együtt jelentősen drágult arra a hírre, hogy várhatóan Mario Draghi lesz az új miniszterelnök. Sergio Mattarella államfő szerdán kérte fel Draghit egy szakértői kormány megalakítására. Draghi, aki a hírek szerint kész kormánylistával járult az elnök elé, a koronavírus-járvány megfékezését és a védőoltások tömeges terjesztését, a társadalmi összefogást és a gazdaság újraindítását tartja a legfontosabb feladatnak.

Európában számos nagyvállalat tette közzé gyorsjelentését a tavalyi negyedik negyedévről, köztük a GlaxoSmithKline, a Vodafone, a Glencore, a Volvo Group, a Spotify, a Banco Santander, a Siemens és a Publicis.

A Siemens német ipari konglomerátum közel 2 százalékkal drágult, miután bevételei és nyeresége egyaránt meghaladta a piaci várakozásokat, ráadásul erős éves előrejelzéssel rukkolt elő a vállalatvezetés. A Publicis francia reklámügynökség a vártnál nagyobb nyereséget termelt, részvényárfolyama 2,33 százalékkal új 52 heti csúcsra kúszott fel. A Vodafone brit mobilszolgáltató közel 6 százalékos pluszban zárta a napot, miután arról számolt be, hogy organikus szolgáltatási bevételei növekedésnek indultak a december 31-ével zárult három hónapban.

A GlaxoSmithKline (GSK) brit gyógyszeripari konszern árfolyama viszont 6,3 százalékkal esett dacára annak a hírnek, hogy együttműködik a CureVac német oltóanyaggyártó vállalattal a Covid-19 betegséget okozó vírus mutációit semlegesítő védőoltás kifejlesztésében. A vállalat arra figyelmeztetett, hogy az eddig vártnál kisebb lesz a nyeresége 2021-ben.

Az európai tőzsdezárás idején New Yorkban vegyes volt a kép: a Dow Jones ipari átlag 0,15 százalékos mínuszban, míg az S&P 500-as index 0,08 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,10 százalékos pluszban állt - írja az MTI.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) drágul. Az áprilisi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 1,63 százalékos pluszban, 58,74 dolláron, a márciusi szállítású WTI pedig 2,48 százalékos nyereségben, 56,12 dolláron forgott este fél hat után. A Brent 58,91 dolláron, a WTI pedig 56,31 dolláron közel egyéves csúcson is járt, miután az amerikai nyersolajtartalékok múlt heti csökkenése erősítette azokat a reményeket, hogy erősödni fog a kereslet.

Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,03 százalékos mínuszban, 1836,72 dolláron állt, míg az áprilisi szállítású aranyat 0,17 százalékos pluszban, 1836,60 dolláron jegyezték a New York-i árupiacon.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,2025 dollárt adtak, 0,15 százalékkal gyengült a közös európai fizetőeszköz.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!