A dokumentum magában foglalja azt is, hogy a BÉT csatlakozik a magyar és kínai vállalatok, tőkepiaci szereplők és befektetők kapcsolatépítésének teret biztosító V-Next platformhoz. A közös kutatások és tanulmányok készítése, a tőzsdei kereskedési adatok megosztása és a piacok összekapcsolási lehetőségeinek vizsgálata szintén az együttműködés részét képezi.

A Sencseni Értéktőzsde - a Sanghaji Értéktőzsde mellett - egyike Kína két meghatározó tőzsdéjének. Piaci kapitalizációja alapján a 8. legjelentősebb tőzsde a világon, amely kulcsszerepet töltött be abban, hogy az elmúlt években Ázsia, azon belül is Kína az új részvénykibocsátások domináns szereplőjévé vált.

A Sencseni Értéktőzsde a nyilvános részvénykibocsátások (IPO) számát és méretét tekintve is az élvonalban helyezkedik el. Az SZSE 2018-ban 46 új részvénykibocsátásnak adott otthont, 7,6 milliárd dollár értékben, 2017-ben pedig 226, összesen 13,7 milliárd dollár értékű IPO-val világelső volt - ismertetik a közleményben.

Emlékeztetnek, hogy a Kína és Magyarország közötti tőkepiaci együttműködés 2017 elején, a BÉT és a Bank of China közötti együttműködési megállapodással indult. A BÉT 2018 májusában stratégiai megállapodást kötött a Sanghaji Értéktőzsdével, ennek legfőbb célja a befektetési termékek közös fejlesztése, illetve a tőkepiaccal, a tőzsdei működéssel és a szabályozással kapcsolatos információcsere. A kínai-magyar tőkepiaci együttműködés jegyében júniusban megrendezték az első Hungary Investor Dayt Sanghajban a kínai-magyar gazdasági együttműködés szorosabbra fűzésére.

Máté-Tóth István, a BÉT vezérigazgató-helyettese a közleményben kifejti: a Sencseni Értéktőzsdével való együttműködés újabb jelentős lépést jelent a kínai-magyar tőkepiaci kapcsolatok további mélyítésében. Bíznak abban, hogy a közös munkának köszönhetően még több kínai befektetőt szólíthatnak meg, illetve, hogy tovább nőhet a magyar vállalatok ismertsége ezeken a tőkepiacokon.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!