Hatalmas előnnyel vezeti Elon Musk a dollár százmilliárdosok, vagyis az extrém szupergazdagok listáját. A Bloomberg Billionaires Index szerint Musk pénzügyi vagyona 447 milliárd dollárra tehető, ami elsősorban az utóbbi időben rengeteget dráguló Tesla részvényeknek köszönhető. A Tesla részvénypiaci kapitalizációja jelenleg 1344 milliárd dollár, a részvény árfolyama a november 5-i elnökválasztás óta 67 százalékkal emelkedett. Musk a Tesla részvények 23 százalékát birtokolja. Hogy a Tesla túl drága avagy sem, arról megoszlanak a vélemények, a jelenlegi tőzsdei árazás szerint annyit ér a cég mint a 2025-re várt nyereségének a 127-szerese.

447 milliárd dollár a jelenlegi devizaárfolyam alapján több mint 174,3 ezermilliárd forint. Érdemes megnézni mire lenne elég a Musknál összpontosuló vagyon:

  • 28-szor lehetne belőle felvásárolni az összes OTP-részvényt
  • a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett összes cég összes részvényét is meg lehetne belőle venni tízszer
  • a magyar államadósság tripláját érik Musk befektetései
  • felvásárolhatná a világ 22. legértékesebb vállalatát, a pillanatnyilag 441,6 milliárd dollárt érő (részvénypiaci kapitalizáció alapján) amerikai Costco kereskedelmi üzletláncot
  • az európai tőzsdecégek közül egyedül a 488 milliárd dollárra taksált Novo Nordisk felvásárlásához kellene egy kicsi kölcsönt felvennie Musknak, a második számú LVMH (340 milliárd dollárt ér) önerőből is menne neki
  • Musk vagyona majdnem annyi mint Szaúd-Arábia teljes deviza és aranytartaléka volt 2023 végén: 458 milliárd dollár
  • makrogazdasági összevetésben megfelel India egyéves exportjának (2022-23-as költségvetési év)
  • ha mindenki annyit ér, amennyije van, akkor Elon Musk kétszer annyit ér, mint a 2024-es magyar GDP

Musk mögött Jeff Bezos áll a multi-dollármilliárdosok listáján, az ő pénzügyi egyenlege közelíti a 250 milliárd dollárt, a harmadik Mark Zuckerberg, 224 milliárd dollárral. 

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!