Az IG Market elemzői arra számítanak, hogy a londoni FTSE-100 mutató 24 ponttal, a frankfurti DAX-30 index 63 ponttal, a párizsi CAC-40 index pedig 28 emelkedhet a nyitásban.
Az amerikai jegybank szerepét betöltő szövetségi tartalékbankrendszer (Federal Reserve/Fed) nyíltpiaci bizottsága nem változtatott az irányadó kamatsávon, de jelezte, hogy lazíthatja monetáris politikáját, már akár a jövő hónapban kamatcsökkentést hajthat végre az éleződő kereskedelmi feszültségek és a gyenge infláció miatt növekvő aggodalmak következményeként. A döntés kihirdetése után az arany ára ötéves csúcsra emelkedett, a dollár gyengült, a kötvényhozamok csökkentek, például a tízéves amerikai államkötvény hozama 2 százalék alá esett.
Kapcsolódó
A japán jegybank csütörtökön tartott ülésén ugyancsak változatlanul hagyta monetáris politikáját, későbbre tartogatja fogyatkozó munícióját, miközben a globális növekedési kilátások romlása arra sarkallt más nagy központi bankokat, hogy újabb gazdaságösztönző intézkedéseket lebegtessenek meg. Az angol jegybank, a Bank of England csütörtök délután jelenti be döntését, elemzők arra számítanak, hogy egyelőre változatlanul hagyja a kamatokat.
Ázsia és a csendes-óceáni térség legfontosabb tőzsdéin emelkedtek az árfolyamok csütörtökön. Javította a kockázatvállalási hangulatot az is, hogy közel másfél hónap huzavona után az Egyesült Államok és Kína is jelezte hajlandóságát a tárgyalásokhoz való visszatérésre. A két ország elnöke június végén Japánban tárgyal egymással, de elemzők nem várnak áttörést az átfogó kereskedelmi megállapodás ügyében.
Tokióban a 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 0,45 százalékos, az ausztráliai S&P/ASX 200 pedig 0,59 százalékos pluszban zárt, míg a dél-koreai Kospi 0,24 százalékos nyereségben állt a zárás előtti percekben.
A sanghaji tőzsde fő mutatója, a Shanghai Composite 2,72 százalékos, a sencseni börze fő mutatója, a Shenzhen Component Index pedig 2,14 százalékos pluszban állt zárás előtt bő fél órával. Hongkongban 0,94 százalékos nyereségben állt az irányadó index zárás előtt másfél órával.
A Morgan Stanley Capital International által számított, Japánt kivéve az ázsiai részvénypiacok árfolyam-alakulását mérő index (MSCI Asia ex Japan) 0,90 százalékkal 523,54 pontra nőtt.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára emelkedik.
A legközelebbi, augusztusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 1,59 százalékos pluszban, 62,80 dolláron, a WTI pedig 1,61 százalékos nyereségben, 54,84 dolláron forgott csütörtök reggel fél nyolckor.
Szerdán vegyesen zártak a főbb európai tőzsdék. A londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 0,53 százalékkal, 7403,54 pontra, a frankfurti DAX-index pedig 0,19 százalékkal, 12 308,53 pontra esett, míg a párizsi CAC-40 index 0,16 százalékkal, 5518,45 pontra emelkedett. Milánóban 0,41 százalékkal ment feljebb, Madridban viszont 0,10 százalékkal csökkent az irányadó index. A páneurópai mutatók közül a Stoxx Europe 600 0,01 ponttal csökkent, az FTSE Eurofirst 300 index viszont 0,33 ponttal nőtt, gyakorlatilag stagnáltak, míg az euróövezeti EuroStoxx50 mutató 1,81 ponttal kúszott feljebb.
A BÉT-en is emelkedést várnak.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!