A görög kormányalakítási mizéria és az ország esetleges eurózónás kilépése felőli találgatások, illetve az emelkedő hozamok mellett lebonyolított spanyol és olasz kötvényaukciók rányomták bélyegüket a hangulatra. Az eséshez ugyanakkor érdemi forgalom nem párosult, jócskán az idei átlag alatti, 4,3 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények. Gyorsjelentése előtt egyaránt gyengült az OTP, a Mol és az Egis is.
A nemzetközi hangulatra legérzékenyebb bankpapír vezette az esést a blue chipek közül, árfolyama 2,45 százalékkal lejjebb kerülve 3629 forinton végzett. A távközlési adó ellen nagy versenytársaival együtt közös nyilatkozatban tiltakozó Telekom 1,7 százalékkal 454 forintra gyengült, míg a Mol másfélszázalékos lejtmenete 16 250 forintos utolsó kötést jelentett. A Richter 1,4 százalékkal 35 705 forintra gyengült, míg szektortársa, az Egis 1,2 százalékkal 14 205 forintra rontott.
Az érdemi forgalmat felmutató kisebb papírok közül a kereskedés során ötszázalékos mínuszt is megjáró E-Star végül megúszta 2,5 százalékos gyengüléssel, amely 2243 forintos záróárat jelentett. Hasonló mértékben esett az Appeninn 419 forintra. A CIG Pannóniát csak kevésbé rántották vissza a kereskedés végén, így a biztosítótársaság papírjai 2,9 szzáalékkal 374 forintra rontottak.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!