Az euró jegyzése 408,39 forintra gyengült reggel háromnegyed hétre a hétfő esti 408,59 forintról.
A svájci frank árfolyama 421,69 forintról 422,11 forintra változott, a dolláré pedig 408,16 forintról 418,49 forintra nőtt.
Az euró jegyzése 1,0012 dollárról 0,9998 dollárra süllyedt.
Hétfőn délután érdemben erősödött a forint, vélhetően a keddi MNB-kamatdöntésre készülve, ez euróval szemben két és fél, a dollárra szemben csaknem 5 egységet javított a magyar deviza, főként a dollárral szemben látványos az elmúlt napok mozgása. Az utóbbival szemben ugyanis a múlt héten már 417 felett is álltak a jegyzések, a hét első napján újra 408-ig erősödött a forint. Közben nem csak a forint erősödött, de a dollár is gyengült, újra paritás felett az árfolyam.
Az euró esetében a meghatározó támaszok 401-402 között húzódnak, de amennyiben a piaci szereplők puhának ítélik meg a délutáni jegybanki bejelentéseket, könnyen visszakerülhetünk a 410-es szint fölé - vélik az Equilor elemzői.
Magyarországon az alapkamat immár 10,75 százaléknál jár, miután az MNB pedig már drasztikus, 100 bázispontos emelést hajtott végre júliusban, júniusban már 185 bázispontot is léptettek. Mindez csak lassította az inflációt, amely éves összevetésben 13,7 százalékos volt júliusban. Igazán az aggasztó, hogy a maginfláció 16,7, az indirekt adóktól szűrt maginfláció pedig 16,6 százalékon alakult az MNB havi jelentése szerint.
Piaci szakértők arra számítanak, hogy 2022 végére 14 százalékos lehet az alapkamat szintje. Ma, kedden, az MNB monetáris tanácsa a kamatdöntő ülésén várhatóan újabb 100 bázisponttal emel, így a kurzus 11,75 százalékra kerülhet.
Ma legalább 100 bázispontos emelés jöhet délután, illetve maradhat a szigorú hangvétel, ezek nélkül ugyanis nincs esélye a forintnak, hogy legalább a holland gáztőzsde egy-egy korrekcióját kihasználva visszakapaszkodjon 410 alá, esetleg 400 közelébe az euróval szemben. Az elsődleges mozgatórugó pillanatnyilag továbbra is az európai energiahelyzet, a kamatpolitika csak ezután jön, ami nem azt jelenti, hogy a befektetők nem várják el a további (már mindenbe beárazott) szigorítást. Az MNB minden bizonnyal tisztában van ezzel és szállítja legalább az elvárt minimumot - fogalmaztak a Raiffeisen Bank elemzői.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!