A részvénypiac heti forgalma 36,74 milliárd forint volt szemben az előző heti 37,11 milliárd forinttal, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek.

A BUX-index a héten többször is újabb történelmi csúcsot állított be: szerdán 42 225,87 ponton zárt, ezt követően csütörtökön már 42 693,52 ponton zárt, pénteken pedig elérte a 42 940,74 pontot.

Az Equilor Befektetési Zrt. MTI-hez eljuttatott heti elemzésében a vezető részvények közül kiemelték a Richtert. Mint írták, a cég pert indított a Teva ellen: az oroszországi kereskedelmi bírósághoz fordult jogorvoslatért, mivel állítása szerint a Teva a Modelle 911-es márkanévvel ellátott sürgősségi fogamzásgátlójával megsértette a Richter Escapelle nevű gyógyszeréhez fűződő jogait. A Richter követeli, hogy a Teva vonja ki a forgalomból az adott gyógyszert, valamint a raktárkészletét semmisítse meg.

A héten tette közzé konszolidált éves jelentését a Konzum. A cég kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 11,7 milliárd forintra emelkedett, míg nettó árbevétele elérte a 28,2 milliárd forintot. Az adózott eredmény átlépte a 6 milliárd forintot, azonban még így is jelentős csökkenést mutatott a 2017-es 19 milliárd forinthoz képest.

Az Opus is eredményes évet zárt, éves alapon 17 százalékkal nőttek a vállalat működési bevételei 2018-ban. Az EBITDA soron azonban már mínusz 2,75 milliárd forintos veszteséggel zárta a tavalyi évet a cég, szemben a 2017-es közel 5,8 milliárd forintos eredménnyel. Az Opus adózott eredménye 24,8 milliárd forintot tett ki a tavaly.

Az elemzés szerint a vártnál is erőteljesebb az inflációs nyomás Magyarországon. A kedden közölt márciusi adatsor szerint a fogyasztói árindex - éves bázison - a várt 3,5 százalék helyett 3,7 százalékos, a maginfláció 3,6 százalék helyett 3,8 százalékos, míg a jegybank által kiemelten figyelt adószűrt maginfláció 3,5 százalékos lett. Amennyiben az inflációs mutatók tartósan a toleranciasáv (3+1 százalék) felső széle közelében maradnak, további monetáris szigorításra lehet szükség - írták.

Így muzsikáltak a blue chipek

Pénteken tartotta közgyűlését az OTP Bank, ahol arról döntöttek, hogy a bank 219 forint osztalékot fizet részvényeseinek. Az OTP Bankcsoport tavalyi konszolidált, adózás utáni eredménye 318,322 milliárd forint lett, szemben az előző évi 281,339 milliárd forinttal.

Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója a hitelintézet közgyűlését követő sajtótájékoztatón elmondta, az idei év végén 12 országban lesz jelen az OTP csoport. Még 3 bankot venne az OTP a régióban, aztán megáll az akvizíciókkal a hitelintézeti csoport.

A héten a vezető részvények közül a legnagyobb mértékben, 3,93 százalékkal az OTP árfolyama emelkedett, pénteken új történelmi csúcson, 13 220 forinton zárt, heti forgalma meghaladta a 15,61 milliárd forintot.

A Mol 3,10 százalékkal erősödött, 3330 forinton fejezte be a hetet, heti forgalma több mint 6,78 milliárd forint volt.

A Richter árfolyama 1,83 százalékkal emelkedett a héten, pénteki záróára 5560 forint, heti forgalma 6,01 milliárd forint volt.

A Magyar Telekom árfolyama 0,85 százalékkal gyengült, a hét utolsó kereskedési napján 465 forinton zárt, heti forgalma túllépte az 1,12 milliárd forintot.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 4390,36 ponton zárt pénteken, az előző héthez képest 20,25 ponttal, 0,46 százalékkal gyengébben.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!