Múlt hét közepén megérkezett a várva várt felpattanás a Budapesti Értéktőzsdén az előző két hét lejtmenete után, amely jó 1500 pontos esést hozott a BUX indexben. A fordulatban nagy szerepet játszott, hogy a 35 000 forintos erős támaszszint felett néhány száz forinttal már elég sok befektető nagyon olcsónak érezte az MSCI indexek kosarából való kikerülés miatt hatalmasat eső Richter-részvényeket, s első körben megvették a lefelé tartó részvényt. Az index felpattanása így már a 17 450 pontos értéknél megkezdődött, 200 ponttal augusztus végi mélypontja felett, az elmúlt két napban azonban már meg is akadt a BUX-menetelés. Érdemes áttekinteni, hogy a kéthetes mélyrepülés, amely a múlt hét végi megpattanással ért eddig csak átmenetileg véget, milyen rombolást végzett az index grafikonján. Egyrészt letört az 50 napos, majd a 200 napos mozgóátlag, és az index mozgását május óta jellemző emelkedő trendvonal is sérült. A 2009-es, a 2011-es és az idei mélypontokat összekötő enyhén emelkedő trendvonal viszont még sértetlen. A felpattanást a 200 napos mozgóátlag nem, azonban a korábbi trendcsatorna alja a korábbi elsődleges támaszszinttel együttesen 18 300 pont magasságában megállította, s nagyon úgy tűnik, hogy ezeken a szinteken egyelőre megállt a korábbi túladottságból kialakult heves felfelé korrekció. Az RSI lefelé tartó trendje még megvan, ezért egyelőre megvan az esélye annak, hogy érkezik még eladói hullám a magyar piacra, a kulcsszintet változatlanul a 17 200 pontnál kezdődő támaszzóna jelenti.

Kép: A legfontosabb támasz még kitart a BUX-nál

Az OTP képe a bekövetkezett esés ellenére nem romlott el, az első keményebb támasz 3800 forinton kitartott, s innen felfelé indult a papír árfolyama. Ezzel a támasz jelentősége megerősítést nyert, s ha egy újabb esés folyamán elesne, akkor már azzal kellene számolni, hogy a kurzust a 3500 forintos szint sem állítaná meg tartósan, hanem a cél inkább a 3200 forint feletti régió lehetne. Ekkor ugyanis immár egy kész fej−vállak alakzat érvényesülne a grafikonon. Ez azonban még nincs napirenden, s egyelőre azt érdemes figyelni, hogy a papír képes-e megbirkózni a 4000 forint felett egymás után sűrűn elhelyezkedő ellenállási szintekkel.

A Richter hatalmas, 41 000 forintról 35 300 forint alá történt esésével a meredek mozgás miatt hatalmas betöltetlen űrt hagyott maga után, a felfelé menetét a korábban letört ék alakzat alsó vonala, a 200 napos mozgóátlag, egy hatalmas rés teteje és alja egyaránt korlátozhatja felfelé, az ellenállásokat nagyjából 1000 forintonként érdemes keresni a grafikonon. Lefelé változatlanul a 35 000 forint körüli szint jelenti a kulcsot.

A Magyar Telekom továbbra sem szabadul lefelé tartó trendjétől. Tegnap immár sokadszor tesztelt 385−390 forint közötti támaszát az árfolyam. Ha letörne a szint, akkor a grafikonon kirajzolódó két alakzat is azt valószínűsíti, hogy 320 forint közelébe süllyedhet a távközlési részvény kurzusa.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!